В цей день відзначається народне свято Берегиня. Також за православним церковним календарем це день пам'яті святителя Фотія, митрополита Київського.

Згідно з переказами, стародавні слов'яни називали Берегинею язичницьке божество, яке є матір'ю всього живого на землі, і дає захист людей від нечисті і всякої напасті. Берегиню в народі завжди представляли зі світозарними вершниками, що символізують сонце. До неї зверталися під час дозрівання врожаю.

Ще існує така думка, що називали берегинями також річкових русалок. Невипадково Берегиня допомагала рибалкам, у відповідь на прохання про допомогу дарувала їм багато гарної риби. У народі знали, якщо русалки народжувалися у воді, то на берегинь перетворювалися померлі просватані дівчата, які так і не вийшли заміж. У той же час Берегині, на відміну від русалок, могли жити не тільки у воді, але і на землі. Також у народі її називали захисницею всіх, хто живе по берегах річок.

Заборони на Берегиню

Як відомо, божество, що охороняло для селян худобу, наділяло трави лікувальними властивостями, живило плоди та овочі. На сінокіс було прийнято виносити на луки вишиті рушники і утиратися після вмивання ними, щоб наповнити тіло силою і енергією. Викидати їх після обряду суворо заборонено.

При цьому займатися жнивами в цей день не дозволяється. З появою православного християнства образ Берегині змішався з образом Богоматері, тому в цей день наші пращури вшановували «Матінку Сиру Богородицю».

Популярні новини зараз
Будьте дуже уважні щодо оплати за газ: українці попередили, як не втратити гроші на комуналці Гороскоп на 11 грудня: у цю середу багато чого стане ясно Відключення світла по-новому: українцям готують кардинальні зміни Порошенко в Штатах шкодить Україні: дратує республіканців нагадуванням, як «зливав» Трампа на користь Гіларі Клінтон, - експерт
Показати ще

Крім того, в народі її часто уявляли у вигляді білоствольної берези. Саме тому в це свято юні дівчата ходили в ліс, щоб вклонитися дереву і попросити щирого і довгого кохання. Для цього дівчата брали маленьку березову гілочку і таємно клали на поріг. Як тільки хлопець переступав гілочку берези, потрібно негайно підбирати її і ховати в сухе місце, примовляючи: «Як цей прут сохне, так нехай і він (називалось ім'я хлопця) від кохання до мене сохне».

Раніше портал "Знай.uа" писав, чого категорично не можна робити на день вшанування братів Косьми і Даміана, 14 липня.