Американські фахівці прийшли до висновку, що через недосипання виникає, так званий, вірус самотності.

Про це повідомляють ЗМІ.

Безсоння культивує в людині почуття самотності та соціальної ізоляції, проте головна небезпека в тому, що цими почуттями носій може заражати оточуючих.

Раніше експерти вже писали про те, що самотність підвищує ризик розвитку старечого недоумства, серцево-судинних захворювань, а також підштовхує до зловживання спиртним. Однак тоді вчені не могли напевно сказати, чи є порушення сну факторами виникнення соціальної ізоляції. На це питання вирішили відповісти співробітники Університету Берклі в штаті Каліфорнія. В експерименті взяли участь 18 осіб без проблем зі здоров'ям. всі вони були в віці від 18 до 24 років.

Спочатку все добровольці спокійно спали, а керівники дослідження заміряли їх мозкову активність. Після частину людей забирали в лабораторію і позбавляли їх сну. на ранок їм задавали питання про їх самопочуття, настрій, рівень тривожності. Далі слідували два тести.

У першому тесті у учасників визначали рівень соціальної взаємодії, а в другому добровольці знімалися в Двадцятихвилинна ролику і говорили на теми, не пов'язані з експериментом. У першому разі не виспалися випробовувані перебували в кімнаті з людьми, яким пощастило отримати добову норму сну. Тоді керівник експерименту починав наближатися до людини і коли випробовувані відчували себе некомфортно, вони зупиняли експериментатора.

Популярні новини зараз
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще

Другий тест проходив віртуально: випробуваний сидів в іншій кімнаті, але візаві міг бачити. Він подавав сигнал, коли експериментатор наближався на критичну відстань.

Потім досвід повторили з неживими предметами: лампою або стільцем. Виявилося, що виспалися учасники охоче підпускали до себе людей на відстань в 35-38 сантиметрів, а провели безсонну ніч зупиняли візаві вже на відстані в 45 сантиметрів. Потім вчені запропонували отсмотреть 20-хвилинні ролики стороннім людям, які не розповідаючи, спали вони чи ні - як результат, почуття самотності і дискомфорту передалося. Експерти підсумували, що чим менше людина спить, тим менше хоче спілкування і для інших здається похмурим і відразливим.

Разом з тим варто відзначити, що раніше Уляна Супрун розповіла, що найкращі ліки від багатьох хвороб - здоровий спосіб життя.

"Вчені винайшли таблетку, яка здатна поліпшити ваше здоров'я і вберегти від багатьох небезпечних хвороб. Її назва – здоровий спосіб життя", – розповіла Супрун.

Вона зазначила, що організм скаже за це "спасибі" хорошим сном і загальним самопочуттям. Ви будете сповнені енергії і вся зайва вага піде.

Чому необхідний здоровий сон і як його забезпечит.

Нагадаємо, Супрун розповіла, як не померти від сидячого способу життя.

Як повідомляв "Знай.ua", Супрун назвала найнебезпечніші пляжі в Україні.

Також "Знай.ua" писав, що середня тривалість життя українців змусить вас турбуватися.