Багато вважають, що хліб — це шкідливі порожні вуглеводи. У той же час хтось пам'ятає, що хліб — усьому голова, а хтось вірить, що теплий хліб з пекарні їсти взагалі не можна. Отже, відомий дієтолог Анна Юркевич допомогла розібратися в ситуації і визначила – їсти чи не їсти хліб.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяМода на низьковуглеводні дієти
На сьогоднішній день немає переконливих наукових досліджень, що доводять користь обмежень у вживанні хлібних виробів для відносно здорової людини.
У свою чергу Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує, щоб частка вільних цукрів у нашому раціоні становила менше 5% сумарної енергії, що відповідає приблизно 5-6 чайним ложкам цукру, тобто під суворий контроль потрапляє, насамперед, цукор.
Що стосується питомої ваги інших вуглеводів в нашому раціоні, то вони повинні складати 50-60% від добової енергетичної потреби. Це означає, що хліб (якщо не посипати його цукром) можна їсти.
Мода на безглютенові дієти
Є таке відносно рідкісне захворювання — целіакія, при якому у відповідь на вживання глютену (білок, який зустрічається в першу чергу в пшениці) розвивається запальна реакція. Так, в результаті реакції руйнуються ворсинки слизової тонкого кишечнику, що, як правило, супроводжується різними неприємними симптомами. Зазначимо, що люди, у яких целіакії немає, а таких більшість, чудово справляються з глютеном.
Однак існує категорія пацієнтів, у яких немає характерних ознак целіакії, але у відповідь на вживання глютену з'являються характерні симптоми: діарея, здуття, біль у животі. Це явище носить назву гіперчутливість до глютену. Вона може зустрічатися, наприклад, у пацієнтів із синдромом роздратованого кишечника. У такій ситуації необхідно виключити з раціону глютен і поспостерігати за зміною свого самопочуття протягом декількох тижнів.
Всім іншим можна їсти хліб — це джерело вуглеводів. Звичайно ж, у помірній кількості. Адже ваша фігура не постраждає від одного-двох шматочків хліба на день.
Який хліб корисний, а який — шкідливий
Про користь хліба можна судити за його складом: чим менше інгредієнтів, тим краще. Але термін зберігання такого хліба буде менше. Також бажано, щоб борошно, з якої складається хліб, було цільнозерновим. Воно багате корисними нутрієнтами і клітковиною, що сприяє кращій роботі кишечника.
Коли ми їмо хліб із цільнозернового борошна, не спостерігається різких стрибків інсуліну (на відміну від вживання хліба з пшеничного борошна вищого гатунку), а це означає, що так довше ми відчуваємо ситість.
Раніше інформаційний портал "Знай.uа" писав про те, як приготувати грецький паска цуреки до Великодня.