Відомий доктор Євген Комаровський вважає, що не можна займатися самолікуванням під диктовку телевізійної реклами.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяАбсолютна більшість випадків, коли у пацієнтів соплі, кашель і підвищення температури, - це хвороба верхніх дихальних шляхів: риніт, фарингіт, ларингіт. Відхаркувальні засоби збільшують кількість мокротиння (слизу в легенях), тому медик в Facebook дивується, навіщо деякі українці намагаються збільшувати кількість слизу в легенях, коли проявляється нежить або болить горло.
Більш того, відхаркувальні засоби не зменшують, а посилюють кашель, активізуючи відходження мокроти. Але при дефіциті рідини в організмі і/або при сухості повітря в приміщенні відхаркувальні засоби не можуть проявити свою дію: кашель підсилюють, але полегшення не приносять.
Такими засобами, впевнений Комаровський, можуть користуватися професійні лікарі при лікуванні серйозних захворювань.
З дітьми все ще складніше. Після прийому відхаркувальних засобів діти часто не в змозі откашлять збільшилася кількість мокротиння, вона накопичується в нижніх дихальних шляхах, і це головна причина обструктивного бронхіту і запалення легенів.
"Дати муколітик і вкласти дитину спати в теплій і сухій кімнаті (а таких кімнат у нас 90%) - найпростіший спосіб організувати ускладнення. А якщо на додачу до цього закладений ніс і підвищена температура тіла - так шанси перетворити тижневий нежить в місячне лікування пневмонії максимальні", - попередив доктор.
Більш того, муколітики для дітей до 5 років взагалі не рекомендуються в деяких країнах. А дати їх дітям до 2 років - це загрожує криміналом. "Однак це не про Україну", - обурюється лікар.
За його словами, при самолікуванні не можна приймати: Ambroxol, Bromhexin, Carbocistein, Acetylcystein, Guaifenesin.
"Хочете полегшити кашель? Тоді:
• одягніться тепліше;
• зробіть все, щоб в приміщенні був чистий, прохолодний (16-20 ° С) і не сухе повітря (відносна вологість 40-70%);
• стежте за носовим диханням (воно повинно бути!): Часте промивання сольовими розчинами і, якщо зовсім не під силу, судинозвужувальні засоби;
• пийте багато теплої рідини;
• знайдіть того, хто поставить діагноз;
• вимкніть телевізор ", - написав лікар.
Як лікувати кашель.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що відомий педіатр Євген Комаровський розповів основні правила профілактики грипу