Не раз ми в дитинстві чули, що не можна їсти хліб гарячим, одразу із печі. Також усі впевнені, що від хліба товстішають. Де міфи, а де правда навколо найпопулярнішого продукту, нам вирішили розповісти дієтологи.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяМедики запевняють, що якщо правильно вибирати продукт і не перевищувати денну норму споживання, він принесе тільки користь здоров'ю.
Відмовитись назавжди
Думка про те, що від хлібо-булочних виробів варто взагалі відмовитись – хибна. Зерно злаків містить величезну кількість корисних речовин: життєво необхідні організму вітаміни, зокрема групи В, Р, Е, а також калій, магній, цинк, залізо, йод, фосфор.
Клітковина є живильним середовищем для своєї корисної мікробіоти (мікрофлори) людини. Все це знаходиться в оболонці зерна і в його зародку, але в процесі отримання білої муки вищого сорту вони стають відходами. В результаті такої хліб не несе практично ніякої користі, а тільки калорійність.
Тому замість того, щоб відмовити собі у задоволенні, краще звертайте увагу на склад виробу. Найкраще купувати хліб зі шпалерного борошна (грубого помелу), цільнозерновий або з додаванням висівок.
Свіжий хліб
Не вірте думці, що хліб потрібно їсти лише свіжий. Це не так. Навпаки свіжоспечений хліб при пережовуванні скочується в комочки, а вони гірше перетравлюються. А от підсушений хліб набагато краще засовюється організмом.
Тим, хто дбає про фігуру варто купувати вчорашній хліб та споживати 3-4 шматочки в день.
Житній корисніший
Практично всі впевнені, що "чорний" хліб корисніший. Проте і такий має ряд протипоказань.
Він не рекомендований людям з синдромом подразненого кишечника, при метеоризмі, під час загострення виразкової хвороби, а також при наявності проблем з жовчним міхуром.
Краще житній хліб є черствим або підсушеним. Так його кислотність зменшується, оскільки відбувається випаровування летючих органічних кислот.
Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", дієтологи розповіли, які помилки заважають вегетаріанцю схуднути.