Як з'ясувалося, деякі страви, які всі так люблять, створені за помилку. Вся справа в тому, що кухарям довелося проявляти максимум винахідливості, щоб виплутатися з непростої ситуації. Про це пише "Сегодня".

Салат "Цезар" зазвичай є в меню будь-якого ресторану. А рецепт цієї страви вже багато років залишається незмінним, хоча кожен шеф вносить свої корективи в список інгредієнтів. Відзначимо, що назва страви не має нічого спільного з великим римським полководцем, а своєю назвою блюдо зобов'язана кухареві і власнику мексиканського ресторану Цезаря Кардіні.

Коли в 20-х роках в США діяв сухий закон, заможні американці відправлялися на свята в Мексику. Так, в День незалежності, в 1923 році, в ресторан Кардіні завітали гості зі Штатів. Проте були проблеми з продовольством і годувати їх було майже нічим, традиційної індички для американського свята теж не було. Кардіні знайшов вихід із ситуації: він просто змішав все, що знайшов на своїй кухні. Так і з'явився салат "Цезар", який дуже сподобався американцям.

"Київський" торт - один з найпопулярніших тортів і своєрідний символ української столиці. А ось для творців десерту він мало не став повним провалом. Виявляється, в 1956 році на київській фабриці імені Карла Маркса працівники кухні забули покласти в холодильник підготовлений для випічки яєчний білок. Для крему такий продукт вже не годився, тому винахідливі кухарі вирішили зробити з нього коржі і просочили їх масляним кремом, замаскувавши нетипову "крохкость" вироби. Так і з'явився знаменитий торт.

Дивіться як приготувати "Київський" торт

Популярні новини зараз
Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору ТЦК дав чоловікам 60 днів: повідомити обов'язково Пропонують тарифи, які неможливо знайти: абоненти Київстару отримують дивні пропозиції "Втратимо територію України аж до Дніпра": командир Президентської бригади налякав прогнозом
Показати ще

Котлети "Пожарські" з'явилися на початку XIX століття. Назва страви пов'язано з власником корчми і готелі в Торжку Евдокимом Пожарським. Спочатку котлети готувалися з телятини, а остаточно рецепт був доопрацьований у 1830-1840-х роках при Дарії Пожарської, яка успадкувала трактир після смерті батька. За однією з версій, рецептом цих котлет з господарями трактиру поділився заїжджий француз, якому нічим було оплатити своє проживання в готелі.

Після смерті Дар'ї бізнес родини прийшов у занепад, але "пожарські" котлети стали традиційними стравами російської кухні, широко відомим в Європі.

Раніше портал "Знай.иа" писав про простих і смачних стравах з черствого хліба.