Сьогодні весь світ відзначає Міжнародний день ненасильства. І дата цього свята була обрана не просто так. Також, сьогодні, практично скрізь відзначають день народження Махатми Ганді. Саме він був основоположником цього. І в таке свято, ми б хотіли розповісти вам цікаві факти про Махатму Ганді.

Цікаві факти про Махатму Ганді

Справжній джентльмен

Ганді не завжди ходив босим і носив старий одяг. Будучи молодим, він прибув в Англію, й вирішив довести, що індус може бути справжнім джентльменом. Мало того, що Ганді навчився чудово одягатися і носити костюм, він ще брав безліч уроків танців і музики. А потім став активістом вегетаріанського руху і навіть якийсь час був секретарем Асоціації вегетаріанців одного з лондонських районів. Але пізніше він все одно повернувся в Індію.

Рівність в Індії

Популярні новини зараз
В Україні змінюють "заморожені" тарифи: які послуги подорожчали більше за інші, є і 60% росту Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

Кожен, хто знає, що таке касти, розуміє, наскільки це нереально звучить. Тим не менш, Ганді вважав, що всі рівні і намагався донести це всьому світу. Перша війна, яку він побачив, була права касти недоторканних. Він дуже сильно підтримував їх, і навіть зумів домогтися того, щоб їх пускали в храми. А після і зовсім почав збір грошей для них. Хоча сам жив дуже бідно. А на питання "чому ви їздите в поїздах в 3 класі?", він відповідав: "тому, що немає четвертого".

З в'язниці до королеви

Ганді дуже багато сидів у в'язниці за свої переконання. І в черговий раз, коли він виходив, Ганді вирушив на аудієнцію до королеви Англії. Але в цей раз, він не одягався, як англійський джентльмен, а поїхав просто в обносках. Репортеру, який запитав, чому ж так. Він відповів, що у королеви вистачить одягу на двох.

"Якщо мені судилося загинути від кулі божевільного, я зроблю це з посмішкою"

На жаль, саме так і сталося. Редактор однієї з газет в Індії вважав Ганді винуватцем розколу країни. Тому, що біля його будинку на очах у безлічі послідовників Ганді, Натхурам Годзе вистрілив у Ганді три рази.

Нагадаємо, що сьогодні день народження Махатми Ганді.

Дивіться: "Історія життя" Махатма Ганді