25 липня християни відзначають велике свято - День Архангела Гавриїла. Він вважається одним з головних ангелів Бога, тому Гавриїла здавна шанують всі християни світу. Про традиції і головні заборони свята - читайте в нашому матеріалі.

День Архангела Гавриїла: історія свята

Архангела Гавриїла шанують як одного з семи головних ангелів, служителя Божого.

Свято бере свій початок в біблійній історії про народження Ісуса Христа. Саме Гавриїла вибрав Бог для того, щоб оповістити Марію і людство про прихід Спасителя.

Крім того, він же повідав до жінок-мироносиць радісну звістку про Воскресіння Христове.

Популярні новини зараз
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

День Архангела Гавриїла: що потрібно робити

У цей день обов'язково потрібно йти в храм на божественну літургію. Крім того, православні віруючі вважають, що потрібно поставити свічку і помолитися Гавриїлу - попросити здоров'я для себе і своїх близьких, успіхів в нових починання і позбавлення від поганої енергії.

Згідно древнім народним традиціям, в цей день слід робити перший сніп і називати його зажинки або іменинним. У давнину вірили, що іменинний сніп може зробити чудеса.

Вважається, що якщо попросити у Архангела Гавриїла виконання свого самого заповітного бажання, то він обов'язково його виконає. Однак це стосується лише благородних і добрих побажань.

За традицією, в День Архангела Гавриїла можна дізнатися, яка буде осінь. Якщо 26 липня на дворі сухо, то осінь буде довга, тепла і суха. Наші предки в цей день спостерігали за ластівками: якщо вони низько літають, осінь буде довга. З цього часу подекуди граки починають збиратися в перші осінні зграї.

День Архангела Гавриїла: що категорично не можна робити

Як і на більшість православних свят, на Гавриїла існує ряд заборон, які категорично не можна порушувати.

Традиційно, на християнське свято забороняється лаятися і лихословити. Не можна ображати святе свято своїми поганими помислами.

У давнину люди вважали, що Гавриїл вражає своїх ворогів блискавками - вогняними стрілами. Гаврило вважається «громовим», «сердитим» святом. Тож 26 липня категорично забороняється займатися важкою працею, інакше Гавриїл може спалити копицю.