Щороку 6 травня християни всього світу згадують святого Юрія або Георгія Переможця. Дізнайтеся, кому протегує святий Юрій, які прикмети пов'язані з цим святом і чого категорично не можна робити у цей день.

Святий Юрій (Єгор, Георгій) жив в кінці 2 – початку 3 століття, народився в Бейруті в сім'ї заможних людей, життя своє присвятив християнській вірі, за що прийняв мученицьку смерть. На іконах і фресках Георгій Переможець зображений зі списом, що пронизує змія. Існує легенда, згідно якої жінки повинні були віддавати своїх дітей на поживу чудовиську, а Георгій з'явився як спаситель, проткнувши змія списом.

Святого Юрій почитають у багатьох країнах світу, пишні святкування проходять в Болгарії, Грузії. Українці здавна шанують цього святого, який вважається покровителем усіх слабких, невинних у їх боротьбі з несправедливістю, а також вважається покровителем урожаю, землеробства, свійської худоби та взагалі всіх тварин. Особливе значення святий отримав під час правління Ярослава Мудрого, який заснував в 11 столітті в Києві Георгіївський монастир.

Заборони на Юр'їв день

В народі вважали, що в Юр'їв день весна остаточно приходить на землю, і можна приступати до польових робіт. Здавна село виходило на поля на чолі зі священиком, читалися молитви на хороший урожай, потім переходили від будинку до будинку, читаючи молитви вже біля кожного городу.

Популярні новини зараз
Отримаєте менше – не дивуйтесь: Пенсійний фонд попередив про зміну розміру субсидії У Києві помітили величезну чергу до лікарні: що сталося Фанати засудили Могилевську за заохочення доньки: "Не зробили висновків..." ВПО запропонують розпочати життя з чистого аркуша: як це зробити
Показати ще

У цей день особливо вшановували пастухів – їх вважали головними помічниками святого Юрія, пригощали смачними стравами, дарували подарунки, гроші. А щоб закликати дощ на поля прийнято було облити пастуха водою.

Особливою силою наділяли в цей день росу, ще до світанку намагалися вмитися росою на Юр'їв день – для здоров'я та краси.

Дівчата плели вінки з перших лугових квітів і прикрашали ними голову, щоб не боліла.

Жінки в цей день не розчісували волосся і не стригли, боялися навіть в руки гребінець для волосся взяти. У народі говорили, що не тільки користуватися цими предметами в Юр'їв день не можна, але навіть щоб на очі не попадалися. Вірили, якщо розчесати волосся або підстригти на святого Юрія, буде волосся слабким і почне випадати.

Згідно з народним повір'ям, в Юр'єв дні 6 травня не можна працювати з шерстю. Жінки не прядуть і не в'яжуть та взагалі намагаються не торкатися до вовни в це свято. Так як в народі кажуть, що в іншому випадку вовки можуть потягти овець.

З особливою повагою ставилися в цей день до будь-якої живої істоти, адже святий Юрій – захисник і покровитель тварин. Одні з основних прикмет і ритуалів у цей день були пов'язані з захистом домашніх тварин. Господарі пекли в Юр'їв день спеціальний пиріг, яким пригощали всю свою домашню худобу.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" писав про те, що 5 травня православна церква вшановує пам'ять святого Луки – апостола від сімдесяти, сподвижника апостола Павла.