В останній понеділок травня в США відзначають День пам'яті, або День поминання (Memorial Day). Це особливе національне свято, присвячене пам'яті військовослужбовців, які загинули, захищаючи інтереси і цінності США.

Історія цього свята сягає корінням ще у часи Громадянської війни між Північчю і Півднем. Спочатку свято, яке тоді називалося День прикраси (Decoration Day), було присвячене загиблим солдатам північних штатів. В цей день могили полеглих воїнів прикрашали квітами і прапорами. У 1866 році він став називатися День пам'яті, і незабаром став відзначатися у всіх північних штатах. У 1971 році свято набуло статус федерального.

І хоча День пам'яті перетворився вже, скоріше, на сімейне свято, що символізує початок літа, з традиційними пікніками, спортивними змаганнями та благодійними акціями, американці не забувають про джерела. Традиція прикрашати могили солдатів квітами і прапорами збереглася. В пам'ять про загиблих у всіх війнах і військових конфліктах, в яких брали участь Сполучені штати.

У Нью-Йорку сьогодні у всіх районах пройдуть паради, ходи і хвилини мовчання. У зв'язку з цим будуть перекриті деякі вулиці для руху транспорту.