У середу, 2 травня, всі православні християни відзначають пам'ять блаженної стариці Матрони — Матрони Дмитрівни Никонової, святої православної церкви.

Матрона Дмитрівна народилася у 1881 році в селі Себіно Тульської губернії. Дівчинка від народження була незрячою. Батьки навіть хотіли віддати дочку в притулок, але матері Матрони приснився дивний сон про білого птаха надзвичайної краси, але сліпого. Після цього батьки передумали відмовлятися від дитини.

Історія свята

Згідно житію, Матрона вже у вісім років лікувала хворих і пророкувала майбутнє людям. У віці 18 років у дівчини віднялися ноги.

У 1925 році Матрона перебралася до Москви, жила у друзів і знайомих. Існує легенда, що в 1941 році до провісниці приїжджав Йосип Сталін, щоб запитати про кінець війни. Правда, ця версія не підтверджується жодними доказами. У кожному разі, під час війни до Матрони приходили люди з питаннями про своїх близьких, і вона казала, хто живий, а хто загинув.

Популярні новини зараз

Наталя Могилевська видала неочікуване зізнання учаснику шоу "Співають всі": "Заміж без сумніву"

Зима у вересні: синоптик Діденко передрекла перші заморозки і мокрий сніг найближчими днями

Ольга Сумська встановила небувалий рекорд з чоловіком: більше зміг тільки Зібров

Відверта Тіна Кароль поділилася планами на переїзд з України: "Хочу пожити в…"

Показати ще

Варто відзначити, що Матрона не піклувалася тільки про души тих, хто до неї приходив, але і про їх тіла. Людям, що страждають від різних захворювань, вона радила обов'язково лікуватися, не нехтувати ні лікувальними травами, ні досягненнями медицини.

"Тіло — будинок, Богом створений, його потрібно утримувати в порядку", — говорила матінка.

Провидиця передбачила свою смерть за три дні. Матрона Дмитрівна померла 2 травня 1952 року. Матінку поховали на Даниловському кладовищі в Москві; пізніше її могила стала місцем паломництва. У серпні 1999 року Матрону канонізували у лику місцевошанованих святих, а вже в жовтні того ж року відбулася загальноцерковна канонізація.

Сьогодні свята Матрона — одна з найулюбленіших у народі святих. На її могилу щорічно приїжджають тисячі паломників з усієї Європи. Святій Матроні моляться про одужання від хвороб, про здоров'я близьких. Багато віруючих ласкаво називають старицю Матронушкою.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що вночі з 30 квітня на 1 травня на більшій частині Центральної і Північної Європи в ознаменування розквітаючої весни відзначається Вальпургієва ніч.