30 травня католицькою церквою відзначається День святої Жанни д'Арк (суч. фр. Jeanne d'arc) - покровительки військових і Франції. У 1920 році офіційним указом папи Бенедикта XV Жанна д'Арк була зарахована до лику святих, хоча люди поклонялися їй протягом століть.

Біографія Жанни д'Арк

Народилася Жанна в 1412 році у французькій селі Домремі. У віці 12 років їй відкрилось перше одкровення. За її твердженням, Жанна чула голоси Архангела Михаїла, святої Катерини і святої Маргарити, які готували її до особливої місії рятівниці Франції. Країна була в критичному становищі — вся північна Франція була окупована англійцями, армія була вкрай ослабленою, поставало питання про незалежність французької держави.

З часом голоси, які чує Жанна, закликають її до активних дій. Жанна д'Арк, насилу пробравшись з території, зайнятої англійцями та їх союзниками — бургундцями, місто Шинон до дофіна Карлу, переконує його, що через неї говорить Всевишній.

Поставлена на чолі армії Жанна д'Арк, 17-річна дівчина, виявила сміливість і надихнула народ на боротьбу з ворогом. Вона прорвалася з військами в обложений англійцями Орлеан і 8 травня 1429 змусила їх зняти облогу міста, за що в народі її стали називати Орлеанською дівою. Ряд перемог, здобутих Жанною д'Арк, дозволив дофінові Карлу (Карлу VII) 17 липня 1429 коронуватися в Реймсі.

Популярні новини зараз
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році В Україні змінюють "заморожені" тарифи: які послуги подорожчали більше за інші, є і 60% росту Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Показати ще

Проте, король і аристократична верхівка, налякані широким розмахом народної війни і зростаючою популярністю Жанни, фактично усунули її від командування армією. 23 травня 1430 року при вилазці з обложеного Компеня Жанна д'Арк у результаті зради потрапила в полон до бургундців і була продана англійцям. Церковний суд у Руані, де суддями були французи — посібники загарбників, звинуватив Жанну д'арк в єресі і чаклунстві і засудив її до спалення на вогнищі. Це сталося 30 травня 1431 року.

Від ката потрібно було спалити всі останки. Кілька разів він клав навколо серця Жанни палаючий хмиз і вугілля, але він не міг звернути серце дівчини в попіл. Нарешті, вражений, "як явним дивом", він перестав мучити це Серце, поклав Неопалиму Купину в мішок разом з усім, що залишилося від плоті Діви, і мішок кинув у Сену.

Через 25 років після страти на новому церковному процесі по справі Жанни д'Арк, що відбувалося у Франції в 1456 році, вона була урочисто реабілітована, і її визнали коханою дочкою Церкви і Франції.

Як повідомляв портал "Знай.uа", 29 травня відзначається Міжнародний день миротворців Організації Об'єднаних Націй.