На п'ятницю, 1 червня, в Україні і в усьому світі припадає Міжнародний день захисту дітей, який покликано привернути увагу до захисту прав дитини. Про це повідомляють ЗМІ.

Історія появи Дня захисту дітей

Про необхідність захисту дітей заговорили ще на початку 20 століття. 26 листопада 1924 року П'ятою Асамблеєю Ліги Націй у Женеві була прийнята Женевська декларація прав дитини. Вона складалася з п'яти основних положень, спрямованих, зокрема, проти дитячої праці і рабства, торгівлі дітьми, проституції неповнолітніх.

Документ закликав керуватися положеннями декларації для захисту дітей та покращення їх добробуту.

Офіційне ж рішення заснувати Міжнародний день захисту дітей ухвалено в листопаді 1949 року конгресом Міжнародної демократичної федерації жінок, і вже в 1950 році 1 червня пройшов перший День захисту дітей.

Популярні новини зараз
Україна подала заявку на пришвидшене приєднання до НАТО: Володимир Зеленський зробив термінову заяву Арестович поспішає на допомогу накрученим україцям: чому варто виключити варіант ядерного удару Ядерна істерика та накручені українці: екстрасенс Макс Гордєєв дав свій прогноз на жовтень Тоня Матвієнко зізналася, що вони з Арсеном Мірзояном бідують, не маючи грошей на життя: "У нас немає нічого"
Показати ще

Традиції святкування Дня захисту дітей

Міжнародний день захисту дітей є не тільки святом для дітлахів, він ще нагадує суспільству про необхідність їх захисту. У цей день у багатьох містах світу влаштовуються різноманітні, розважальні, ігрові та культурні заходи, присвячені дітям, і природно за їх участю.

Також у День захисту дітей проводять різні благодійні заходи та концерти, а зібрані на них кошти передаються на допомогу нужденним дітям. І хоча у багатьох розвинених країнах про необхідність захисту дітей згадують не тільки у якісь конкретні дні, а не забувають про це протягом усього року, саме в цей день до дітей прикута найбільша увага.

День захисту дітей в Україні

День захисту дітей в Україні є національним святом, який покликаний привернути увагу громадськості до проблем дітей. В Україні День захисту дітей був створений Указом президента №568/98 від 30 травня 1998 року "Про день захисту дітей".

1 червня, у День захисту дітей, планується встановити рекорд України - близько тисячі дітей зі всієї країни одночасно будуть танцювати вальс.

А вже 2 червня на сцену вийдуть досвідчені танцюристи, які покажуть майстерність у "срібному вальсі" за участю народної артистки України Валентини Степової та заслуженого артиста України Григорія Чапкіса.

Також, 2-3 червня відбудеться сімейний зоряний фестиваль "Сімейні зустрічі" в підтримку сімей, які виховують дітей-"метеликів", тобто дітей, які страждають від рідкісного невиліковного захворювання - буллезного епідермоліза.

Дивіться сюжет про подію