Гикавка у більшості випадків – абсолютно нешкідливе явище, до того ж вона швидко проходить. Але як же вона нас дратує! Вважається, що гикавка триває від 5 до 20 хвилин і не має ніяких наслідків для організму. Правда, в рідкісних випадках буває так, що вона продовжується безперервно до кількох діб, що ж робити в такому випадку?
Якщо вам сильно докучають напади гикавки, а звичайна затримка дихання не допомагає, спробуйте ці диво-способи. Деякі з них здадуться вам дивними, але, повірте: вони працюють!


Отже, спосіб 1
Насипте на язик половину столової ложки солі і спробуйте її проковтнути. Швидше за все, одним ковтком ви не обмежитеся. Продовжуйте робити ковтальні рухи, поки не позбудетеся від смаку солі в роті.
Спосіб 2
Затисніть пальцями ніс і починайте обертати тіло за годинниковою стрілкою. При цьому співайте вголос будь-яку пісеньку, повторіть її 5 разів. Потім обертайтесь в інший бік і теж співайте пісню.
Спосіб 3
Якщо ви сидите або стоїте – ляжте, полежіть хоча б пару хвилин. Потім різко скочив на ноги. Якщо ж напад гикавки застав вас в лежачому положенні, то вам, навпаки, треба постояти, а потім різко лягти.
Спосіб 4
Як тільки ви відчуваєте, що ось-ось гикнете, починайте кашляти. Повторіть так 3-4 рази. Гикавка повинна пройти. Як варіант, замість кашлю ви можете голосно крикнути.
Спосіб 5
Якщо поруч з вами хтось знаходиться, попросіть цю людину, щоб він вас полоскотав. Причому чим більше ви боїтеся лоскоту, тим ефективніше буде цей метод. Якщо ж ви нечутливі до лоскоту, попросіть людину, щоб він вас налякав.
Спосіб 6
Наберіть в рот воду, але не ковтайте її. Потягніть мочки вух вниз, при цьому закиньте голову назад. І тільки після цього проковтнути воду.
Спосіб 7
Зробіть глибокі вдих-видих, потім знову вдихніть глибоко і висуньте мову, при цьому заткніть вуха пальцями. Затримайте дихання не 30-40 секунд. При необхідності повторіть.
Спосіб 8
Якщо у вас під рукою є лимон, відріжте шматок і почніть його посмоктувати. Яскравий смак лимона створить для смакових рецепторів свого роду стрес – гикавка повинна пройти.
Спосіб 9
Візьміть в зуби олівець так, щоб він розташовувався між зубів горизонтально. Потім візьміть склянку з водою і отпейте пару ковтків, не виймаючи олівець з рота.
Спосіб 10
Візьміть зубочистку, розламайте її на 2 частини, одну частину додайте в склянку з водою. Починайте пити цю воду, стежачи за зубочисткою і намагаючись її не проковтнути. Фокус в тому, що, концентруючи свою увагу на чомусь, ми позбавляємося від гикавки.


Як повідомляв портал "Знай.uа" організм щодня розмовляє з нами, але не завжди вдається розпізнати цю мову тіла. Найпоширенішими монологами тіла є позіхання, чхання, зморщена шкіра після водних процедур, підтягування, гикавка.
Прояв цих сигналів вдалося розпізнати вченим.