У цей день прибирають нежитлові приміщення і здійснюють обряд вигнання нечисті вересовим віником. Такі місця в народі називали оборогами, повітками, повіт. Тому свято так називається. Люди вважали, що ні в якому разі не можна допускати,щоб «на повітті чорт ногу зламав». Прибирання потрібно проводити генеральне. Повіткою також може вважатися горище в будинку.

У деяких областях прийнято спочатку сіяти озимі, а потім вже займатися прибиранням. У кількох білоруських районах вважають, що наступний тиждень буде несприятливим, щоб сіяти хліб. З такого хліба може вийти «червиве борошно» і мошок не можна буде вивести. Також в цей день збирають дозрілу черемху.

У гуцулів в цей день відзначали чергове свято вогню, яких було кілька на рік. Пастухи виходили зі стадом на пасовища і запалювали «живий» вогонь. Для цього терли 2 шматки м'якого дерева і підтримували полум'я довгий час. Гуцули вірили, що вогонь - це Боже обличчя. Як і в колодязь, в нього не можна було плювати. Це повір'я досі відомо людям. У багатьох з'являються виразки на губах від плювків в вогонь.

Не можна давати дітям хліб через вогонь, інакше дитина виросте злодієм. Люди дивилися і за кротами. Якщо вони повилазили з землі, то скоро буде дощ. За гуцульським повір'ям, кроти - померлі, які під присягою брехали в судах, коли розглядали земельні суперечки. Ніби через це їх не приймають в рай і вони повинні мучитися тваринами в землі.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам нарахують по 940 гривень надбавки: пощастить, як завжди, не всім Повинні з'явитися без повістки: кого чекають у ТЦК з 1 квітня "Нафтогаз" дав 9 днів: що потрібно зробити навіть якщо газ не споживаєте Відвикайте від опалення: українців просять зробити це до вимкнення, щоб не постраждати
Показати ще

Також не забувайте, що йде піст. А значить не час для гучних гулянь, веселощів, алкоголю і тваринної їжі. Не час і для сварок. Потрібно більше уваги приділяти своєму релігійному вихованню.