Повна назва цього свята - перенесення з Едесси в Константинополь Нерукотворного образа Господа Ісуса Христа.

Історія свята

Що таке нерукотворний образ? Це тип зображення Христа, але не зроблений людиною, його лик представляється на убрусі (хустка, полотно), на металі, на глиняній дошці. Є сказання про Нерукотворний образ на рушнику. За легендою правитель Авгарь хворів на проказу. Дізнавшись про діяння Ісуса, він увірував в нього, хоча жодного разу не бачив. І попросив свого слугу віднести лист Христу з проханням вилікувати правителя, а також щоб слуга намалював Христа. Художник не зміг пробратися через натовп людей, щоб передати лист і став малювати Ісуса здалеку. Христос помітив його і попросив підійти, він вмився, витер обличчя рушником і на рушнику залишився його лик. А до правителя Він послав свого учня.

Традиції і обряди

Предки на Русі довго молилися Богу. Потім жінки відправляли своїх чоловіків на поле з хлібом і сіллю. У віз потрібно було покласти три снопа, зверху них - мішки з зерном для посіву. Діти чекали засівальників з уже приготовленою гречаною кашею і пирогом.

Про кожен з трьох Спасів говорили так: «Перший Спас на воді стоять, на другий - яблука їдять, на третій - полотна продають да хліб запасають ». У цей день починали продавати полотна і полотна. Також Третій Спас називали Горіховим. Адже саме до цього дня повинні були вже дозріти горіхи, і люди починали їх збирати.

Популярні новини зараз

У покійного Олександра Абдулова знайшовся ще один позашлюбний син: схожість впадає у вічі одразу

Переможниця "Євробачення" Кончіта Вурст змила весь макіяж і перетворилася на гарячого хлопчину: мужності додалося вмить

Двоє копів усамітнилися в туалеті, думаючи, що їх не бачать: попу жінки у формі не витримав умивальник

"Синій" мужик заснув на залізниці при -18 і не прокинувся, коли над ним проїхав поїзд: святкує другий день народження

Показати ще

Люди похилого віку загадували дітям загадки про горіхи: «Нагни мене, ломи мене. зломиш - гладко, розколеш - солодко »; «Ні вікон, ні дверей, посередині - архирей »; «Маленький мужичок - кістяна шубка ».

Також про цей день говорили: «Третій Спас хліба запас ». Спас називався і Хлібним, на нього з урожаю нового зерна пекли короваї. Люди також чистили колодязі і джерела з водою. Пили воду з підземних джерел, так як вона вважалася цілющою.

Люди дивилися за тим, як відлітають птахи. Особливу увагу приділяли ластівкам і журавлям. У народі вважали, що ластівки відлітають трьома партіями - по одній на кожен Спас. А якщо журавлі полетіли на Спаса, то на Покров буде мороз.