Існує три виграшних тактики поведінки для тих, хто хоче заощадити час і нерви при виникненні конфліктної ситуації. Про це повідомляють ЗМІ.

1. Вербалізація

Незнайомий чоловік, несподівано на вас цебер лайки, після того як ви випадково зачепили його ліктем в автобусі, швидше за все, з нетерпінням чекав вашої появи. Швидше за все, в автобус він заходив, вже внутрішньо скипаючи, несвідомо шукаючи мало-мальськи конфліктну ситуацію, щоб на комусь "зірватися". Дозволите собі підхопити витікаючу від нього хвилю негативу — допустіть ескалацію конфлікту. При цьому уникайте епітетів і стилістично маркованої лексики. Не показуйте свого ставлення, просто вербализируйте те, що об'єктивно сталося. Можна додати вибачення, якщо це доречно.

2. Людина-посмішка

З точки зору психології в разі сварки кривдник має перевагу, наважуючись на відверту нахабність, він був заздалегідь готовий до збурення, тому легко може припинити їх швидким жорсткою відповіддю. Вираз обурення передбачає відповідну міміку та інтонацію. Їх-то він і чекає. Якщо ж ви озвучите свою позицію з посмішкою, бадьорим і життєрадісним тоном, кривдник автоматично втратить перевагу.

Популярні новини зараз
Гороскоп на 26 листопада: у вівторок Всесвіт на вашому боці Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Показати ще

3. Викриття

Саме спілкування уникнути неможливо, доведеться поставити кривдника на місце, причому бажано без скандалу. Як правило, такі люди маскують прояв хамства під "своє" звернення. Ведуть себе так, ніби спорідненість або тривале знайомство роблять грубість по відношенню до вас прийнятною: свої ж люди, чого церемонитися. У такому разі правильніше, не даючи волі емоціям, назвати речі своїми іменами. Просто і ясно повідомте родичу, колезі, сусіду чи знайомому про те, що вважаєте його поведінку по відношенню до вас образливим.

Нагадаємо, зустрівши нову людину у своєму житті, ми часто боїмося помилитися, та намагаємося відповісти на безліч питань.

Крім того, військове протистояння на Сході кілька десятиліть тому передбачив український письменник Олесь Гончар.

Дивіться сюжет про конфлікти

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", відомий екстрасенс розповів про стосунки з церквою.