Мусульмани всього світу 21 серпня відзначають одне з головних ісламських свят у році - Курбан-Байрам (або день жертвоприношення), яке настає через 70 днів після Ураза-байраму.

Зазвичай для визначення точної дати використовують місячний календар, відповідно до якого літочислення ведеться від 16 липня 622 року нашої ери – саме тоді пророк Мухаммеда і перші мусульмани переселились з Мекки до Медіни. У григоріанському календарі дата свята щороку змінюється. Курбан-Байрам 2018 святкують з 21 до 25 серпня.

Історія та традиції свята

В долині біля священного для мусульман міста Мекка, що в Саудівській Аравії, паломники приносять в жертву тварин.

Таким чином вшановують пам'ять пророка Ібрагіма, який хотів принести в жертву Аллахові свого сина Ісмаїла, але Всевишній послав архангела Джабраїла з баранцем і врятував життя сина Ібрагіма.

Курбан-Байрам

Популярні новини зараз
Ілон Маск зруйнував репутацію одним твітом з порадами миру: йому відразу дали відсіч, а акції обвалилися Потужний екстрасенс Анна Єфремова розповіла про важкий бій України за майбутнє з 7 жовтня: перемога не така близька Ціни на ринках України злетіли до нового максимуму: рекордсмени яйця, сало та деякі овочі Українці отримали неправильні платіжки за газ, у відомстві назвали причину
Показати ще

Прийнято в цей день вбиратися у святковий одяг, але переважно світлих, а не яскравих тонів, збиратися разом у мечеті та спільну молитву. Одразу після цього починається ритуал жертвопринесення, для цього існують спеціально відведені місця.

Кожен з них обов'язково повинен зарізати вівцю, корову чи верблюда, а кров тварини обов'язково має збризнути землю, але не камінь чи асфальт. Так віддають данину родючості землі.

Курбан-Байрам

Початок Курбан-Байраму вважається кульмінацією Хаджу – паломництва до Мекки, яке кожен спроможний на це мусульманин повинен здійснити хоча б раз у житті.

Курбан-Байрам в Україні

Святкові молитви у мечетях різних міст (Львові, Одесі, Полтаві, Харкові, Херсоні, Хмельницькому, Запоріжжі) відбуваються з самого ранку, приміром в Ісламському культурному центрі у Києві запланована розважальна програма для дітей.

Курбан-Байрам

Дивіться: Як в Києві святкують мусульманське свято Курбан-байрам

Нагадаємо, злива "розкопала" головний храм Львова.

Як повідомляв Знай.ua, мусульмани з усього світу відзначають Свято жертвопринесення Курбан-Байрам (або Ід аль-Адха).

Також Знай.ua писав, слідом за завершенням священного місяця Рамадан настає один із двох найбільших свят ісламу - свято розговіння Ід аль-Фітр (тюрк. Ураза Байрам, Рамадан Байрам).