У мусульманській вірі закінчується священний місяць рамадан — час посту і молитви. На честь закінчення посту відзначається один із двох найважливіших мусульманських свят — свято розговіння Ураза-байрам (Ід аль-Фітр). У цей день забороняється зухвало поводитися, а також ображати рідних людей. Про це повідомляють ЗМІ.

У 2018 році Ураза-байрам відзначається 15 червня. Оскільки свята в ісламі починаються ввечері, Ураза-байрам буде відзначатися з вечора четверга, 14 червня, до вечора п'ятниці, 15 червня. У деяких мусульманських країнах і регіонах свято відзначається протягом трьох днів.

Ураза-байрам (арабська назва — Ід аль-Фітр) — свято розговіння, тобто закінчення суворого посту, який мусульмани тримають протягом усього рамадану. Суворі правила рамадану свідчать, що всі здорові послідовники ісламу, які досягли статевої зрілості, повинні довести свою відданість волі Аллаха шляхом відмови від їжі і пиття в світлий час доби.

Також віруючим протягом усього рамадану наказано молитися певне число разів, уникати поганих вчинків і непристойних думок, а також займатися благодійністю. Закінчення посту відзначають святом Ураза-байрам.

Свято починається в останній вечір рамадану (вечір 14 червня) і триває три дні наступного місяця, який носить назву шавваль. Вважається, що традицію святкувати закінчення посту в рамадан протягом трьох днів заклав ще пророк Мухаммед.

Популярні новини зараз
Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп Спіймали на вулиці та примусово відвезли в ТЦК: українцям розповіли, як себе поводити Доведеться платити по 8,79 грн за кВт: енергетики попередили всіх споживачів Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще

Спочатку мусульмани збираються на спільну молитву, а потім приступають до святкової трапези, на яку запрошуються сусіди і друзі, в тому числі представники інших конфесій і атеїсти.

Міжконфесійна трапеза на Ураза-байрам — це продовження традиції спільних із немусульманами іфтарів під час рамадану. Такі міжконфесійні іфтари проводилися в Білому домі при адміністрації Барака Обами, але 45-й президент США Дональд Трамп перервав цю традицію.

Ранок наступного дня (у 2018 році це ранок 15 червня) також починається з колективної молитви, на яку люди, надівши святковий одяг, збираються у головну мечеть. Молитися можна і поруч із мечеттю, але обов'язково разом з одновірцями. У місцях відзначення свята зазвичай розгортаються імпровізовані ринки, на яких торгують пахощами, прикрасами, солодощами та релігійною літературою.

Після колективної молитви віруючі розходяться по домівках і знову приступають до святкових застіль, на яких головні страви — це м'ясо (в основному баранина) та м'ясні делікатеси, а також солодощі та фрукти.

Дивіться сюжет про іслам