Слідом за завершенням священного місяця Рамадан настає один із двох найбільших свят ісламу - свято розговіння Ід аль-Фітр (тюрк. Ураза Байрам, Рамадан Байрам). Про це повідомляють ЗМІ.

Для кожного віруючого свято — це причетність до загальної радості одновірців і гарна можливість для поповнення духовного досвіду. Свято розговіння для мусульманина — це, в першу чергу, прощання з благословенними днями місяця Рамадан, коли для кожного мусульманина надавалася гарна можливість вирости духовно, приборкати пристрасті за допомогою дотримання посту, більшого прагнення до благочестя, надання допомоги нужденним.

В Уразі Байрам мусульманам пропонується віддаватися настрою свята, куштуючи їжу і пиття, постити ж у цей благословенний день не можна. Цього дня мусульмани всього світу, зробивши обмивання, надягають святковий одяг і поспішають до мечеті на колективну молитву. Після цього віруючі обмінюються привітаннями, йдуть у гості або запрошують до себе на святкову трапезу.

Свято відзначено вкрай важливим приписом релігії: у цей день мусульмани виплачують людям обов'язкове пожертвування, що називається закят аль-фітр. Також у цей день прийнято відвідувати батьків, старших і хворих, відвідувати кладовища, поминаючи покійних, читати над могилами уривки зі Священного Корану і просити Всевишнього про полегшення їх долі.

Готуватися до знаменної події правовірні розпочинають за кілька днів до настання Ураза-Байрам. За традицією, мусульмани роблять генеральне прибирання у своїх будинках, дворах і в хлівах. Вони також миють і чистять домашню худобу.

Популярні новини зараз
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

Правовірні закуповують продукти, нові домашні приладдя і начиння, щоб як належить зустріти Ураза-Байрам. До свята прикрашають і оновлюють свої оселі. Для цього використовують нові покривала, скатертини і навіть меблі.

У більшості ісламських країн у період святкування Ураза-Байрам заборонено працювати — всі навчальні заклади, магазини та інші установи закрито на два-три дні.

У містах і селах, за традицією, свято влаштовують барвисті ярмарки з виступами співаків, танцюристів та артистів цирку, жвава торгівля проходить на базарах, для молоді та дітей влаштовуються гойдалки, іноді розводять вогнища, через які стрибають усі бажаючі.

У цей благословенний час, згідно з давнім повір'ям, душі померлих приходять до будинка. Після богослужіння і вознесіння ритуальної молитви в мечеті, віруючі за традицією відправляються до усипальниць ісламських Святих і на цвинтар, щоб пом'янути померлих родичів.

Дивіться сюжет про іслам