Багато хто вважає, що якщо бабусині рецепти не допоможуть, то хоча б не зашкодять. Але лікарі, яким доводиться допомагати пацієнтам після самолікування, зовсім з ними не згодні. Передає Clutch.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Лікар гастроентеролог-дієтолог Наталія Динник на сайті Міністерства охорони здоров'я України розповіла про наслідки «оздоровчих» заходів, з якими стикаються лікарі в клінічній практиці.
Тривале споживання соди нерідко викликає електролітні порушення, підвищується рівень натрію, а рівень калію, кальцію і магнію, навпаки, знижується. Це може привести до порушення в серцево-судинної регуляції, підвищення артеріального тиску, порушення мінералізації кісток, утворення каменів у нирках, нерідко навіть до таких ускладнень як набряк мозку.
Багато звикли лікувати содою печію, і короткочасні покращення після її вживання все ж є. Проте, надалі сода робить тільки гірше: кислотність шлунка зростає і може навіть призвести до виразки. Крім того вони часто викликають такі ускладнення як перфорація або шлунково-кишкова кровотеча, а після такого без хірургічного втручання не обійтися.
Крім того, лікарі розвінчали міф про перекису водню. Не існує ніяких наукових доказів того, що вона може допомогти в оздоровленні організму. Пацієнти, які вірять в чудодійний засіб часто потрапляють на лікарняне ліжко з набагато більш серйозними проблемами.
Не займайтеся самолікуванням. Тільки фахівець може підказати вам правильний препарат.
Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", на своїй сторінці в Facebook в. о. міністра запропонувала читачам ознайомитися з порадами, "які не дасть лікар". У своїх порадах Супрун ґрунтувалася на думці гастроентеролога-дієтолога.В першу чергу Уляна Супрун порекомендувала українцям відмовитися від вживання соди.
На думку в. о. міністра охорони здоров'я, тривале споживання соди може спровокувати електролітні порушення. Також в організмі може піднятися рівень натрію; знижується рівень калію, кальцію і магнію. Це небезпечно порушенням серцево-судинної регуляції, підвищення артеріального тиску, порушення мінералізації кісток, утворення каменів у нирках, і навіть набряком мозку.
Не менш небезпечно, на думку в. о. міністра, вживати перекис водню. На думку Уляни Супрун, вживання цього засобу може викликати запалення шлунка, кишечника або підшлункової залози, а також перитоніт.