Заступника в. о. міністра охорони здоров'я України Олександра Лінчевського, який оскандалився заявою щодо онкохворих, збираються виправдати на засіданні дисциплінарної комісії.

Про це розповів лідер руху "За трансплантацію" Юрій Андрєєв. За його словами, засідання комісії перетвориться на шоу, передає Обозреватель.

"Від наших джерел нам стало відомо, що вже навіть написано виправдувальну постанову для Лінчевського. Хтось із високих кабінетів подзвонив, щоб його обілили. Так що засідання дисциплінарної комісії перетвориться на шоу. Насправді Рахункова палата знайшла на нього стільки матеріалу, що йому не на дисциплінарну комісію треба йти, а до суду", - говорить Андрєєв.

У висновках Рахункової палати, яка перевіряла як витрачаються гроші на лікування українців за кордоном, йдеться про численні порушення з боку МОЗ. За цей напрям у відомстві як раз і відповідає Олександр Лінчевський.

Популярні новини зараз

Танцюрист Наді Дорофєєвої в комі після побиття: "Був крововилив у мозок"

Олена-Крістіна Лебідь показала стрункого Розенка у відмінній формі - "Пакує купальник"

Українці дізналися стать дитини вагітної Каті Осадчої: "Хто має народитися?"

Тіна Кароль показала красеня, з яким підкорює Ісландію: "Нас розсекретили"

Показати ще

Зокрема, в документі йдеться, що двосторонні договори з медичними установами зарубіжних країн не складалися. Аналіз вартості лікування при виборі медичних установ у зарубіжних країнах не проводився. Також як не проводилася і оцінка якості та результативності лікування.

Рахункова палата дійшла висновку, що МОЗ неефективно використовував 286 млн грн бюджетних коштів, виділених для лікування пацієнтів з онкологічними захворюваннями за кордоном, з яких 24 млн грн використали з порушенням законодавства.

За словами Андрєєва, онкохворі змушені місяцями чекати, поки Моз включить їх в чергу на лікування, тоді як за законом потрібно не більше 20 днів.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", заступник в. о. глави Моз України Уляни Супрун Олександр Лінчевський заявив, що витрачати гроші на онкохворих недоцільно, оскільки "вони все одно помруть".

Відомий юрист Михайло Шнайдер прокоментував на своїй сторінці скандальну заяву заступника Супрун. Він сказав, що це "можна охарактеризувати одним єдиним словом - Геноцид".