У відносинах сварки можуть бути не тільки на побутовому, а й на фінансовому ґрунті. Скільки витрачати, скільки відкладати, які покупки здійснювати і як формувати бюджет - питання педантичні і важливо обговорити їх з самого початку.
Щоб фінансові суперечки не привели до розриву відносин, важливо навчитися говорити і вирішувати проблеми на стадії їх виникнення, а не реанімувати все з занедбаного стану.
Ознайомтеся з цими порадами: вони допоможуть вам уникнути багатьох болючих ситуацій щодо грошей і знайти спільну мову з партнером.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУникайте занадто багато і часто говорити про гроші
Виявляється, майже дві третини пар говорять про гроші більше, ніж про інші питання: наприклад, про спільно проведений час, прибирання у будинку і про те, що приготувати на вечерю. Що з цього випливає? Швидше за все, партнери не знаходять компромісу, коли мова йде про фінанси. Фахівці рекомендують щотижня виділяти час, щоб поспілкуватися на цю тему, але не зачіпати її постійно і в будь-якій ситуації.
Не переходьте відразу на "великі" грошові питання
Хоча про гроші говорити потрібно і важливо, але відразу піднімати тему на мільйонний питання - це величезна помилка. Зосередьтеся на тому, які майбутні витрати будуть на наступному тижні, і наскільки ви обидва виконали план попереднього тижня. І тільки потім почніть обговорювати більш довгострокові цілі або зайві і непотрібні витрати. І будьте впевнені, фінанси - це та сфера, де битви відбуваються навіть у найщасливіших пар.
Не контролюйте кожну копійку
Більшість фінансових консультантів схвалюють спільні банківські рахунки у партнерів. Зрештою, це сприяє відкритості та командній роботі, коли пари розділяють відповідальність за дохід сім'ї. Однак контроль буквально кожної копійки може привести до секретів, недовірі і звинуваченням один одного, особливо якщо у вас різні звички по частині витрат. Щоб уникнути таких конфліктів, відкладіть певну суму грошей для кожного партнера, щоб витрачати на те, що ви хочете без почуття провини, і отримати певну фінансову свободу.
Не надавайте тільки одній людині можливість управляти спільним бюджетом
Незалежно від того, чи працюєте ви обидва або тільки один з вас, контроль фінансів не повинен бути в руках одного партнера. Мало того, що другий партнер залишається в невіданні, коли справа доходить до витрат, але це також може призвести до непорозумінь та недовіри. Розділіть фінансові зобов'язання. Розуміння сильних і слабких сторін один одного (наприклад, вміння дотримуватися бюджету або приймати важливі фінансові рішення) може допомогти вам вирішити, хто з вас повинен відповідати за кожен бюджетний аспект.
Не чиніть опір, а визнайте ваші відмінності
Двоє людей, що живуть разом, були виховані по-різному, у них різне ставлення до грошей і, відповідно, цілі, пов'язані з ними. Терпіння і розуміння таких відмінностей друг у друга є ключовими аспектами і можуть в кінцевому підсумку врятувати ваші відносини.
Не ігноруйте позитивні моменти
У багатьох суперечках про гроші емоції спалахують тоді, коли є проблема, і мало хто фокусується на позитиві. Тут можна порадити парам знайти способи заохочувати і хвалити свого партнера по відношенню до того, як він витрачає гроші. Таким чином, коли виникає сварка, обидва людини дивляться на багато питань з позитивної точки зору.
Уникайте емоційних витрат
Дуже багато людей схильні робити імпульсивні покупки під впливом настрою чи інших факторів. Виявлення та мінімізація стимулів для емоційних витрат партнера є ключем до побудови нормальних відносин. Визначте ці тригери і встановіть невеликі перешкоди, щоб уникнути непотрібних витрат.
Не ігноруйте складання бюджету
Бюджет - основа всього. Він дає парам відчуття спільності, сприяє командній взаємодії та вчить об'єктивно дивитися на гроші, якщо виникають розбіжності. З його допомогою ви будете бачити повну фінансову картину - від розваг до продуктів і пенсійних накопичень.
Не звинувачуйте свого партнера за минулі покупки
Залиште минуле там, де йому саме місце - в минулому. Звинувачення безглузді. Озиратися назад - це теж марна трата часу. Під час обговорення фінансових питань уникайте зачіпання теми про минулі нерозумних витратах, цим ви тільки погіршить ситуацію і підсилите конфлікт.
Не робіть боргів
Життя за коштами творить чудеса для фінансового здоров'я і стабільності ваших відносин. Фактично, наявність боргів найчастіше пов'язано з виникненням непримиренних розбіжностей між партнерами. Статистика говорить, що ті, у кого найвищі суми боргу, найменш щасливі у відносинах. Пам'ятайте, що життя без такого грошового тягаря усуває величезне джерело стресу і зміцнює будь-які стосунки.
Як повідомляв портал "Знай.uа", дуже часто жінок, які, здавалося б, ідеальні - люблячі, турботливі і вірні - чоловіки кидають заради досить-таки пересічних "розлучниць" без ефектної зовнішності. Так що ж приваблює чоловіків в жінках, і яких жінок вони не кидають?