В ексклюзивному інтерв'ю "Знай.ua" відома співачка MamaRika розповіла про свій новий проект. Наскільки добре у неї вийшло за рік поставити на ноги його, як проходив відбір на "Євробачення", і трохи про свої плани на майбутнє, як у творчості, так і в особистому житті. Варто додати, що зовсім скоро у MamaRika буде перший тур по Україні, це відповідальний і напружений час для артиста, а також радість від зустрічі з фанатами, яких з кожним днем стає все більше і більше. До речі, потрібно привітати MamaRika з виходом першого альбому, який фанати побачать вже сьогодні - 3 жовтня.
MamaRika - про життя в постійному стресі, вимогливість до людей та турне країною

Настя, Ви одна з тих, хто після свого розставання з продюсером залишилися без сценічного імені та репертуару. Тривалий час ми Вас знали як Еріку. Скажіть, сумуєте за Ерікою?

Ні, зовсім не сумую. Я не буду зараз лукавити, але скажу чесно, що навіть не дивлюся старі відео і не плачу вечорами. Мене абсолютно не тягне в ту сторону. Чесно зізнаюся, що я навіть, напевно, забула слова всіх пісень. Це той випадок, коли воно відпало, як лушпиння. Не те щоб я не пишаюся цим періодом. Це було прекрасно, я вдячна за цей час, і це класний досвід, величезна частина мого життя. Але я дуже органічно, як ящірка, скинула з себе цю шкіру, і зараз навіть не думаю про це. Я згадую про це, тільки коли на вулиці хтось плутає MamaRika і з Ерікою. Це єдиний випадок, коли я можу напружитися і дати якусь різку відповідь. Звичайно, я не б'ю людей, я люблю їх. Я можу сказати просто, що мене звуть Настя, і це потрібно запам'ятати. Еріки вже немає, вона полетіла в інший вимір. І це мій максимум, коли я про неї згадую.

Чи є якась пісня, яку Ви любите з репертуару Еріки?

Популярні новини зараз
Потужний екстрасенс Анна Єфремова розповіла про важкий бій України за майбутнє з 7 жовтня: перемога не така близька Молодий бойфренд Ані Лорак Єгор Гліб кинув її через гроші, менеджер Кіркорова злив усе: "Не потрібна йому, як жінка" Як легко економити на електриці: проста порада українцям для зменшення сум за комуналку Чи буде Україна переходити на зимовий час у жовтні: громадянам пояснили, чи зміниться щось у 2022 році
Показати ще

Звичайно, з усього цього музичного багажу, а це 7 років, були мої фаворити. У більшості це мої авторські пісні, це ж своєрідні діти. І комерційні композиції, які були у мене в репертуарі, це той одяг, який мені доводилося на себе надягати. А свої рідні, як "Вернись", і, напевно, найближча для мене пісня, яку написали інші автори, це була "Весь світ". Вона була останньою в репертуарі Еріки, і перехідним етапом до MamaRika. Це був мій експеримент, і я собі сказала, що якщо вийде, то я піду далі сама. І це був хороший іспит, я його пройшла, і цей трек, до речі, пам'ятають ще.
Дивіться: Эрика - Вернись (Live)

Як ви розлучилися з продюсером Сергієм Кузіним. Чи було це закономірно, або він не чекав, що ти підеш?

Я б не хотіла зараз піднімати цю тему. Хто чекав, а хто не очікував. Я не телепат, і не читала думки Сергія Васильовича. Можу сказати одне, мені здається, що ми розійшлися по-людськи. Я пам'ятаю, коли я прийшла до нього, ми працювали ще деякий час після контракту. Ми вирішили доопрацювати. Але я вже готувала новий матеріал для MamaRika. І я вже хотіла починати з ними щось робити, але розуміла, що одне з іншим не сумісне. І я прийшла і сказала, що хочу йти далі. Я пам'ятаю мої сльози, і мої пацани, які зараз все ще працюють зі мною і зараз. І я спустилася вниз заплакана, і повідомила, що сказала це. І мені було складно це зробити, адже стільки років разом. Але я пам'ятаю, що розмова була дуже щирою. Він мене обійняв і побажав, щоб усе вдалося. Звичайно, я думаю, що десь всередині він був злий на мене. Але я щиро сподіваюся, що він за мною ще стежить, і сподіваюся, що він мною пишається. Мені б цього хотілося.

Ви зараз спілкуєтеся?

Ні, він навіть видалив мене із "Фейсбуку". Я вам чесно кажу, напевно, десь якийсь болючий момент був. Ми взагалі зараз не перетинаємося, є багато нюансів. Але так сталося, мені здається, що все добре. Але, як там у нього всередині, я не знаю. Не хотілося б копати, адже це було вже два роки тому.

Як Еріка, Ви стали однією з найуспішніших артисток, за версією "Фокус". Скільки потрібно часу, щоб це досягнення зробила MamaRika?

Часу? Або бабла ви хотіли сказати? Я не знаю скільки часу потрібно, щоб молодому артисту розкрутитися. Але я знаю одне - мінімально, це три роки. Щоб устаканитися в мозку у слухачів і в його серці. Я пам'ятаю, що так було з Ерікою. Просто я прийшла вже розкрученим брендом до продюсера. У мене була "Фабрика", навіть дві. Зараз, за ​​фактом, я починаю з нуля. У мене залишилося тільки лице, і голос, який, слава Богу, люди ще впізнають. І ось я в свої 25 починаю з нуля. Ось уже рік пройшов, і він був дуже плідним.

Ми бачили, як ви намагалися представляти Україну на Євробаченні. Я думаю, що багато хто саме там дізнався, що ви стали вже MamaRika. Але я хотіла б дізнатися у вас, як пройшов вас перший рік?

Рік був фантастичним, чесно кажучи, я не очікувала від себе такої організованості. Я взяла себе в руки і зробила просто все, що запланувала. Звичайно, це так само, завдяки моїй команді. Кожен з них поряд, робить свою роботу, і робить її добре. Але, напевно, голова - це головне. Я живу в постійному стресі, у мене дуже багато справ, і за все відповідаю я сама. Немає жодної деталі в моїй творчості, яка не проходить через моє утвердження. Я є продюсером проекту, і це дуже складно. Поєднувати адміністративну роботу з творчістю реально складно.

Хочете знайти продюсера, який буде робити це замість вас?

Я зараз в пошуку. Може мені навіть після цього хтось напише. Мені потрібен дуже розумний адміністратор. Ось людина, яка буде робити всю цю дрібну роботу, Яку зараз доводиться робити мені. Не факт, що я буду довіряти цій людині, так само як собі. У мене характер такий. Я все повинна перевірити по 50 разів. Я навіть коли виходжу з дому, ручку смикаю раз по 10. У мене з цим проблеми. З довірою до людей, а іноді навіть до себе. І виходить, що тут у мене проблеми. Адже мої вимоги дуже великі. За рік, завдяки нашим зусиллям, ми зробили дуже багато. Я не сподівалася на таке. Ми взяли участь у відборі на Євробачення, я потрапила в номінацію Yuna, до речі, вони звернули на мене увагу вперше за весь час. Я ніколи не була в номінації, як Еріка. З'явилася MamaRika і ми відразу потрапили в номінацію. Це фантастика, для мене це дуже приємно. Ми випустили чотири кліпи. Чотири за рік. Це фантастика. Ми зробили альбом трохи більше, ніж за рік. Альбом, в якому 11 пісень MamaRika. Це дуже великий обсяг роботи.

Хто писав ці пісні для вас зараз?

Їх пишу я. Я основний автор ідеї, мелодії. І зі мною разом зі мною пише музику Ваня Клименко. Це мій саундпродюсер. Він це все "одягає", аранжує. Є композиції, які я сама собі пишу, є ті, які він навіть сам пише. Але це більш хіп-хоп композиції. Адже він хіп-хоп артист, до речі, він ще продюсер групи "Сальто назад". Конкуренції ніякої не було, ми хороші друзі. Я дуже вдячна долі, що він у мене є. Ми на одній хвилі і доповнюємо один одного. Це дуже важливо. У мене ніколи поруч не було людини, з якою я можу відпустити себе і творити, так як я хочу. Я, напевно, не все перерахувала за рік, адже було дуже багато всього. Багато фестивалів було, як мінімум п'ять. І це багато для молодого артиста, і це все топові фестивалі. Зараз планів дуже багато: ми їдемо в тур, третього жовтня виходить сольний альбом MamaRika, який називається "Кач". І ми їдемо в тур містами України, і це буде клубний тур. Але нічого собі, це за 1 рік. Уже зараз затверджено 7 міст, разом з київським концертом.
Дивіться: MamaRika - КАЧ (Official Music Video)

Чи готуєте нову пісню на Євробачення 2018?

Та ну його на фіг. Я вам чесно, по-братськи скажу. Я собі вирішила туди піти, бо мене заклинило. Я овен, і у мене з цим проблеми. Спочатку йде завзяття, а потім вже я підключаю мозок. Я вже потім подумала, нафіг воно мені треба. Мені вже 48 років, я вже стільки років у шоубізі, я стільки часу в цій справі. Нахрена, перепрошую, я туди поперлася. Я вже потім сиділа і думала. Там з самого початку склалося все не так, як я хотіла. Я хотіла зовсім іншу пісню туди пропонувати. Я принесла туди пісню "Кач". І мене забракували, сказали писати нову пісню. Сказали, що вона крута, але не конкурсна. Немає цього "гегей". І ми такі "окей". Мені здається, що потрібно було сказати "або так, або ніяк". Але я так хотіла цього і пішла їм назустріч. І мені здавалося, що це так круто, і ми написали "We Are One". Це крута пісня, але це не формат конкретно для "Євробачення". Ми зробили ось все, як воно повинно бути. Звичайно, я її писала з Ванею, там є частина нашої душі, там є класний меседж We Are One, ми єдині, любов, хороший посил. Але це було все зроблено лише за два тижні, тобто ми себе в творчому процесі затиснули в рамки, а цього робити не можна. Воно все було зім'ято, незрозуміло, і я не отримала того максимального задоволення, яке я б отримала, якби все йшло по-моєму.
Дивіться: MamaRika - We Are One. Евровидение-2017. Первый полуфинал

Ви, коли були в півфіналі, очікували, що пройдете в фінал, або вже розуміли, що нічого буде?

Я в принципі нічого не очікувала. Я хотіла полізти в цю кашу і спробувати. Ніякої конкуренції не було, наш шоубіз - це такий маленький мурашник, де реально навіть не відчувалося конкуренції. Кожен старався сам для себе, і не було такого "дивись, яка в нього пісня". Я реально кайфувала від групи KADNAY, які мої друзі. Я дуже хотіла, щоб вони поїхали. Так само за "Сальто" я говорила, що круто. Можливо, це тільки в мене так. Я не вмію бути заздрісною. Я за своєю задницею стежу, щоб у мене все вийшло. А як там у людей, я тільки можу побажати добра, нехай у них все виходить. Тому конкуренції не було, я просто хотіла зарекомендувати MamaRika і показати її людям. Що це я, я така, це моя енергетика, це моя нова музика, це я, я справжня. Як кажуть, я вилупилася з яйця на 25-му році, нарешті.

Реакція якого судді для Вас була найважливішою?

Так само було все абсолютно однаково. Я їх усіх знаю, і вони прекрасні професіонали своєї справи. Ви ж розумієте, як можна оцінювати вже сформованого артиста. Я вже 10 років на сцені, і всі інші артисти там такі ж. Зі своєю цільовою аудиторією, матеріалом, стилем, світоглядом. Мені здається, що це була суб'єктивна критика. Адже це не дитячий конкурс, де формується артист. Вони сказали свою думку, але мені здається, що рішення приймали глядачі. Там же якось спільно проходить голосування. Мені було цікавіше, як самі глядачі відреагували. Адже все це зроблено для них. Але, звичайно, почути авторитетну думку було цікаво. Коли Данилко помилився і сказав, що я Еріка, я його поправила, це було смішно. З Костею ми знаємо один одного дуже давно, і спілкувалися в процесі підготовки, тому його думки я знала, йому все подобалося. Від Джамали, я її дуже поважаю, мені подобається, що вона робить ... я ж кажу, це була оцінка конкретної пісні, в конкретний момент.

Ви говорили, що вболівали за KADNAY. Вони ж теж були учасниками Фабрики Зірок?

Так, KADNAY і Panivalkova. Дві прекрасних групи.

Ви взагалі підтримуєте стосунки із тим, хто брав участь з вами в Фабриці?

Звичайно, але назвати це прям такий дружбою в ясна я не можу. Ми не ходимо щовечора пити каву, у кожного своє життя. Навіть зі своїми близькими друзями я бачуся раз на місяць. Всі працюють. Київ - це місто ритму, прагнення йти вперед. І ти не встигаєш приділити увагу всім, кому ти хочеш. Тому ми рідко бачимося, перетинаємося на різних вечірках, заходах.

До речі, тоді ще на Фабриці, я пам'ятаю, розкручували вашу історію кохання зі Стасом Шурінсом.

Ось нафіга ви це зараз говорите?

Це була правда, чи просто піар?

Вам реально цікаво? Це було 8 років тому. Це вам цікаво, чи людям. Я реально сподіваюся, що люди про це вже давно забули. Вибачте, але я навіть не хочу відповідати на це питання. Я вже три роки в цивільному шлюбі з Сергієм Середою. Це ще не кажучи про те, скільки у мене було ліричних історій до цього. Я не розумію, навіщо піднімати цю історію. У Шурінса вже є дитина і дружина років 5. Так, що ми вже старі люди з сім'ями і навіть якщо воно було, а воно було, то який сенс говорити про це.

Якою ви бачите себе через 5 років? Уже заміжньою і з 5 дітьми?

Ну, ви знаєте, я хочу розширити свою сім'ю, вийти за рамки "два" (я і Сірий). Я дуже хочу мати дітей, вже сьогодні. Але я не розумію, як вклинити це в свій графік. Я не знаю, коли знаходити час на них. Я розумію, що Господь дає дітей, тоді, коли вони повинні бути, але я поки що не знаю, як це об'єднати з роботою. Напевно, коли вже мине три роки MamaRika, тоді я і буду організовувати "дитячий план". А з приводу творчості, я бачу себе артистом, який збирає великі зали, музика якого впливає на людей, і дає їм особливі відчуття, і саме за ними люди будуть приходити на мої концерти. Тобто, хотіло б бути артистом, який дає щось особливе людям. Щоб моя музика посміхала, лікувала, давала кайф, драйв, свободу. І я хочу, щоб моїх шанувальників ставало все більше і більше. Це моя мета. Навіть не Греммі, що не збирати Уемблі. Звичайно, цього хочеться, але я реаліст. Я не Мадонна, і навряд чи буду нею. І не факт, що потрібно. Просто хочеться, щоб музика йшла від серця до серця, і цих людей ставало все більше і більше. Вони приходили на концерт, ми обіймалися, і вони говорили "мамка, яка класна ніч була в барі сьогодні". Саме це те, чого я дійсно хочу.

Чому саме MamaRika?

Ну я сьогодні зайшла в студію, і ви помітили яка я. Якась вибухова, постійно невдоволена, потім задоволена. Ось я якась така субстанція неконтрольованої енергії і так завжди. І ось "мама", "MamaRika". Тобто, музика моя має українські тексти, але покладена на західні мотиви: фанк, R'n'B, хіп-хоп, трохи попсову. І в цій афроамериканській культури є такі поняття як: Mamasita, Mama. Це таке хуліганство, центрова жінка, яка сама все вирішує, основна фігура така. І, мені здається, що я в своєму житті така. І мені вже здається, що я сама придумала собі біду, тому що взяла такий псевдонім. Адже мені доводиться все організовувати, за всім стежити. Мені кажуть, ти ж Мама тепер, ти ж повинна. Я така по життю, вибухова, організована, тому воно ідеально лягло.