Масляна в Києві відзначається вже дуже давно. Програма всіх заходів завжди складається за кілька тижнів до самого Сирного тижня і вибір гулянь досить великий. Адже це не торжество, коли просто можна сходити в кіно і подивитися фільм, його святкують набагато цікавіше і веселіше, особливо в Україні.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяМасляна - це давнє язичницьке свято, яке був пов'язане з тим, що люди проводжали зимові дні і готувалися зустрічати весну. Прославляли вони, звичайно ж, бога сонця. До речі, млинці - головна традиція свята, завжди символізували саме небесне світило.
Зараз же Масляна передує Великому посту, а останній її день - Прощена неділя. В релігії кажуть, що в цей пост вже потрібно входити з чистою душею, тому останній день Масляної - можливість вибачитися перед усіма.
До речі, про дні Масляної: кожен з них має свої традиції, тому і програма заходів у Києві часто пов'язана з ними: понеділок - Зустріч; середа - загравання; понеділок - Лакомка; понеділок - Розгул; середа - Тещині вечірки; середа - посиденьки зовиці; неділя - Прощений день. Саме за цими дням і вирішують, як і коли святкувати Масляну в Києві.
Потрібно відзначити, що в церковному календарі Масляної немає. Така назва з'явилася просто в народі. А в християнстві тиждень, що передує Великому посту називається Сирною седмицею.
Масляна в Києві завжди відзначається з величезним розмахом. Адже люди люблять подібні свята. І не дивно, адже прийнято ходити один до одного в гості, пригощати всіх млинцями, співати пісні, кататися на сніжних гірках і так далі. Тим більше, що в столиці створюють всі умови, щоб Масляна в Києві пройшла дуже весело. Тим більше, що про старовинних традиціях, як, наприклад спалення опудала, або стрибки через багаття на Масляну в Києві не забувають.
Дивіться, як Масляну святкують в Києві
А зараз ми допоможемо вам з вибором заходів в Києві на Масляну, адже їх буде наскільки багато, що відвідати всі навіть за тиждень може не вийти.
Масляна в Києві: афіша заходів
Звичайно, будуть організовані різні тури і екскурсії в це свято, але ми хочемо розповісти вам лише про те, що буде відбуватися саме в Києві. На кожному великому майданчику столиці будуть проходити різні заходи Масляної.
Музей "Пирогово"
Масляна в Києві під відкритим небом у парку "Пирогово" почнеться з 17 лютого, а закінчиться 18. Останні два дні свята завжди вважалися найвеселішими і так само буде в цих випадках. Організатори анонсують величезну кількість цікавих і захоплюючих заходів: конкурси, концерти, майстер класи, де вам покажуть, як зробити вироби до Масниці своїми руками, і подібне. Ну і закінчиться все урочистим спаленням опудала на Масляну.
Адреса: м Київ, вул. Академіка Тронько.
Ціна: 40 грн для дорослих, 20 грн для дітей.
ВДНХ і "Наливка фест"
Масляна в Києві вже традиційно проходитиме в національному комплексі "Експоцентр України". А тут все не буде обмежуватися лише різними розважальними заходами. Масляна на ВДНГ буде примітна величезною кількістю дегустаційних млинців з різноманітними начинками. Ну і звичайно, без гулянь тут не обійтися, будуть організовані різні конкурси, тематичні зони і подібне. Проходити все це буде так само в останні 2 дні Масляної (17, 18 лютого).
Адреса: г. Киев, просп. Академіка Глушкова, 1.
Вартість: безкоштовно.
Парк "Мамаєва слобода"
Тут уже не перший рік буде проходити Масляна в Києві. Всі заходи урочистості заплановані на 17 і 18 лютого. Всіх відвідувачів чекає досить багато різних цікавих заходів: театралізовані вистави, цікавий ярмарок та веселі конкурси. Ну і без млинців обійтися не може, було анонсовано чималу кількість фудкортів з млинцями.
Адреса: м Київ, вул. Михайла Донця, 2.
Вартість: 100 грн.
Парк "Феофанія"
Вже традиційно, будь-яке велике торжество не проходить повз цього парку, і Масляна в Києві не виняток. Хотілося б порадувати вас чимось оригінальним, але від попередніх варіантів, тут сильно відрізнятися нічого не буде. Лише локація. Організатори вже встигли анонсувати всілякі заходи, які будуть розважати і дорослих і дітей: цікаві активні конкурси та концертна програма народних колективів. Ну а якщо вам стане вже зовсім холодно, то величезне багаття, де спалюватимуть чучело на Масляну, так само забезпечений. Проходити все це буде в останні два дні Масниці - 17-18 лютого.
Адреса: м Київ, вул. Академіка Лебедєва, 32.
Вартість: 20 грн.
Парк «Київська Русь»
А в парку "Київська Русь" організатори обіцяють влаштувати феєричне святкування Масляної. Тут обійдуться не тільки звичайними фудкортами з млинцями, а будуть й заходи, які відповідатимуть майже всім найдавнішим традиціям свята. Майже, тому що раніше, язичники на це торжество спалювали людину, а не опудало, - просто до слова.
Але і без цього тут буде весело, вже була анонсована величезна кількість всіляких заходів на Масляну в Києві Вогняне шоу, катання на конях, бої лицарів, вертеп, масляні хороводи навколо багаття, конкурси з національним колоритом і спалювання опудала. Ну і, звичайно, для тих, хто зголоднів, завжди будуть працювати прилавки з млинцями і традиційною українською кухнею.
У всіх анонсах ми не раз писали, що все буде відбуватися прямо, як в давнину. Але далеко не кожен знає, як Масляну відзначали на Русі. І зараз ми розповімо вам про це.
Як Масляну святкували на Русі
Коли саме почали святкувати Масляну на Русі точно невідомо. Напевно лише можна сказати, що це свято з'явилося задовго до хрещення Русі. І так, ви правильно подумали, про те, що це ніяк не християнське свято, а язичницький. Було.
Якщо зіставити релігійний і народний календарі, то можна помітити величезну кількість збігів. Занурившись в історію, то можна дізнатися, що християнство не було аж надто бажаним вибором для Володимира. Багатьма істориками це розцінюється лише, як розумний політичний хід.
Можна зрозуміти, що народ не сильно хотів приймати нову віру, тому майже всі свята, хоча і були заборонені, все одно відзначалися, як і раніше. І Масляна не виняток. Згодом, розуміючи, що заборонити її вже ніяк не вийде, в церкви вирішили її охрестити, назвати Сирним тижнем і поміняти традиції. Хоча збереглися обидва свята.
Потрібно чітко розуміти, що Масляна - це лише веселе народне свято, яке на даний момент нічого спільного з вірою не має. Тому якщо ви відзначаєте Масляну, а не Сирний тиждень, то умовна заборона не їсти м'яса, вас абсолютно не стосується.
Дивіться, як раніше святкували Масляну
Масляна на Русі була одним з найважливіших свят в році і знаменувала прихід весни. Тому люди прославляли в цей день бога сонця і приносили йому в жертву людину. Так, зараз її замінила лялька, але, як мінімум це показує, наскільки народні традиції Масниці були важливі, якщо дожили до нашого часу.