Як засипати за 2 хвилини, де б ви не знаходилися

Як засипати за 2 хвилини в будь-якому місці планети Земля? На це питання є відповідь. Техніку, яка допоможе вам буквально "відрубатися" за лічені хвилини створювали для американських пілотів під час Другої світової війни. Через постійну напругу вони не могли розслабитися і робили помилки під час польотів. Про це пише Лайфхакер.

Військові запросили відомого спортивного тренера Бада Уінтера, щоб він створив систему вправ для релаксації. Вона виявилася настільки успішною, що Уінтер застосовував її і після війни зі спортсменами. Суть в тому, щоб спочатку розслабитися фізично, а потім ментально.

Розслабтеся фізично

 • Відкиньтеся на спинку стільця і ​​поставте ступні на підлогу. Розведіть коліна, руки розслаблено покладіть на стегна. Закрийте очі і опустіть підборіддя на груди.
 • Дихайте повільно, глибоко і розмірено. Розправте зморшки на лобі. Уявіть, як розслабляється шкіра голови. Розслабте щелепу, нехай рот відкриється, як у риби. Тепер розслабте м'язи обличчя. Потім мова і губи.
 • Розслабте м'язи, які контролюють очі. Дайте їм обмякнути в очницях.
 • Опустіть плечі якнайнижче. Навіть якщо вам здається, що вони вже опущені, опустіть їх ще. Ви відчули, як розслабляються м'язи шиї? Постарайтеся розслабити їх ще більше.

Популярні новини зараз
Графіки більше не застосовуються: де в Україні скасували відключення світла Ухилянти заплатять з відсотками: коли почнуть приходити штрафи та як покарають за їх несплату Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги Vodafone дав можливість залишатися на зв'язку за 35 гривень на місяць: як скористатися шансом
Показати ще
 • Тепер розслабте грудну клітку. Зробіть глибокий вдих. Затримайте його. Видихніть і відпустіть з видихом всю напругу. Дайте грудній клітці впасти. Уявіть, що ви великий і важкий клубок на стільці, схожий на медузу.
 • Перейдіть до рук. Накажіть правому передпліччу розслабитися, обмякнути. Потім кисті і пальці. Рука повинна здаватися вам мертвим вантажем, що лежить на стегні. Повторіть процес з лівою рукою. Весь час повільно дихайте.
 • Верхня частина тулуба тепер розслаблена. Вам добре. Вас заповнює відчуття тепла і комфорту.
 • Переходьте до ніг. Розслабте м'язи правого стегна. Уявіть, що плоть просто звисає з кісток. Повторіть те ж саме з м'язами литок, щиколоток і ступнів. Скажіть собі, що в правій нозі взагалі немає кісток. Це просто млявий важкий вантаж, що стоїть на підлозі. Виконайте те ж саме з лівою ногою.
 • Зараз все ваше тіло повністю розслаблене. Зробіть три глибокі вдихи і з кожним видихом відпускайте напругу, що нагромадилася.
 • Якщо вам складно розслабити якусь частину тіла, спочатку напружте її. Після цього легше відчути, як вона розслабляється.

Розслабтеся ментально

Після того як ви розслабилися фізично, достатньо всього десять секунд не думати ні про що. Тоді ви заснете. Головне - призупинити постійний потік думок. І не перебирати в голові жалі, тривоги і проблеми.

Уінтер пропонував три варіанти. Виберіть один з них. Якщо він не допомагає, переходьте до наступного.

 • Уявіть, що на вулиці теплий весняний день. Ви лежите на дні човна, який погойдується на спокійних водах озера. Ви дивіться на блакитне небо над головою, по ньому пливуть хмари. Не давайте іншим думкам вас відвернути. Сконцентруйтеся на цій картинці і намагайтеся отримати від неї задоволення.
 • Уявіть, що ви лежите в величезному чорному гамаку. З усіх боків вас оточує темрява.
 • Десять секунд повторюйте слова "Не думай, не думай, не думай". Намагайтеся не впускати в голову інші думки.


Після шести тижнів тренувань 96% пілотів навчилися засипати за дві хвилини в будь-якому місці, в тому числі під звуки бойового обстрілу.

Раніше портал "Знай.ua" публікував 6 можливих причин, з яких ми не можемо нормально виспатися.