Обрізання Господнє – це досить важливе свято, що відзначається вже дуже тривалий час. Раніше воно святкувалося в один день з Новим роком, тому багато людей забували про нього. Але після переходу на новий календар все змінилося і тепер Обрізання Господнє відзначається все частіше і частіше. Ми вирішили розповісти вам, що не можна робити в це свято.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяОбрізання Господнє 2018: сенс свята
За повір'ями, Христові зробили обрізання на 8 день після його народження. Але ще важливо, що в цей же час його і назвали Ісусом. Хоча ім'я було придумано задовго до цього. Коли ще дитина був в утробі матері, з'явився архангел Гавриїл і сказав, що дитину потрібно назвати саме так.
У народі вважається, що обрізання Господнє це символ тілесності Ісуса. І того, що він взяли всі прийняв і випробування саме як людина, а не як син Бога. До речі, вважається, що це свято з'явилося ще 4 столітті.
Обрізання крайньої плоті символізувало виконання заповіту, даного Богом. Після обрізання немовля вважався вже повноправним людиною. У Новому Завіті обряд обрізання замінили обрядом Хрещення – безкровним обрізанням і долученням до лику церкви.
Обрізання Господнє 2018: що не можна робити в свято
Тут потрібно сказати, що Обрізання Господнє відзначається одночасно з Васильєвим вдень – іншим народним святом. Тому всі заборони 14 січня були пов'язані не безпосередньо з Обрізанням Господнім.
Так як в цей день щедрували, то люди вірили, що не можна забороняти співати, тим хто прийшов у ваш двір. Інакше ви можете накликати на себе гнів господній.
До речі, в цей день також були цікаві прикмети:
якщо на Василя вітер, буде врожай горіхів в лісах;
якщо сильний мороз і сніг, то урожай зернових забезпечений;
якщо на Василя тепло і снігу немає, на великий урожай розраховувати не варто.
Дивіться: 14 січня. Обрізання Господнє
Тепер ви знаєте, в чому сенс свята Обрізання Господнє і що не можна робити.