25 липня православні віруючі згадують християнських святих - Прокла та Іларія. Це мученики, які постраждали під час гоніння на християн за імператора Траяна. Про історію і традиції свята - читайте в нашому матеріалі.

Прокл Плакальник: історія свята

Згідно з давньою історією, першим захопили Прокла. Тодішній правитель Максим хотів змусити його відректися від своєї віри, але мученик залишився вірним Христу. Прокл передбачив, що тиран сам понесе смертну кару, якщо не повірить в Бога.

Тоді Прокла схопили і прив'язали до колісниці. А після змусили бігти за нею, інакше його чекала смерть. Однак мученик став благати Господа, щоб колісниця зупинилася - так і сталося. Після ніхто не міг зрушити її з місця до того моменту, поки поки Максим не підписав хартію з сповіданням Христа.

Правитель Максим все одно наказав вбити Прокла, прив'язавши його до дерева і розстрілявши стрілами. Перед стратою до мученика підійшов його племінник Іларія і голосно промовив, що тепер теж вірить християнського Бога і має намір прославляти його після смерті дядька. Воїни затримали і його.

Під час суду Іларія, як і Прокл, не зрікся своєї віри і витримав усі тортури. Однак після багатьох катувань був засуджений до смерті. Християни поховали святе родичів в одній могилі.

Популярні новини зараз
"Країна під водою, люди тікають": у пророцтві Баби Ванги виявили прогноз на 2025 рік Повістки та перевірки на вулицях: ТЦК готуються до посиленої мобілізації Після оновлення даних у "Резерв+" можуть бути неприємності – за що прийдуть штрафи За графіком не лише світло, а й вода: комунальники запроваджують нові обмеження
Показати ще

Прокл Плакальник: головні традиції свята

За часів Київської Русі, люди називали це свято - плакальниками. Це пов'язувалося з тим, що саме 25 липня починали випадати великі роси. «На Прокла поле від роси промокло», - говорили селян. Згідно з давньою традицією, в цей день потрібно було обов'язково збирати врожай. Інакше він зіпсується від високої вологості.

Крім того, люди заготовляли сіно, щоб воно не встигло згнити.

Вважається, роса, що випала на Прокл Плакальник, має цілющі і магічними сили. 25 липня потрібно обов'язково рано вранці потрібно вмитися свіжою росою, щоб зцілити організм від хвороб і зарядитися енергією життя.

Згідно з давнім повір'ям, це поліпшить зір, омолодить обличчя. А знахарі вважали росу, зібрану в цей день, кращим засобом від безсоння.