Щоночі мільйони людей по всьому світу бачать нічні кошмари.

Намагаючись розібратися, вчені збирали історії людей, яких мучать погані сни і допомагали їм позбутися від думок про паранормальне нічних кошмарів.

Професорка психології Лондонського університету Еліс Грегорі досліджує феномен сну. Ми хотіли б ознайомити вас зі статтею, написаною по книзі Грегорі.

Сонний параліч

Популярні новини зараз
"Всі будуть начальниками": адвокат розповів, як в Україні змінили правила вручення повісток Дешевше, ніж чашка кави: Vodafone запустив пільговий тариф, але не все так радісно Зобов'язали передати списки: ТЦК посилює "полювання" на ухилянтів Українцям виплатять по 10 800 гривень на особу: хто отримає нову допомогу
Показати ще

З того чи іншого сценарію людина ціпініє і не може вийти зі стану сну.

Але, як виявилося, це просто захисна реакція організму під час відпочинку. Еліс Грегорі пише, що під час сну ми проходимо через кілька різних етапів.

Спочатку йде поверхневий сон - так званий етап повільного руху очей. Потім настає період швидкого руху очей чи глибокого занурення в сон. Саме в цей час ми бачимо самі реалістичні сни і відчуваємо справжні емоції. Для того, щоб наше тіло нікуди не тікало з дією таких емоцій - мозок відключає нервову систему, що власне і є сонним паралічем.

Дослідниця пише, що випадки, коли ми приходимо до тями, але нервова система ще відключена, досить поширені і зустрічаються у 8% людей.

Така особливість організму може пояснюватися генетикою, умовами навколишнього середовища, стресами, травмами або психічними захворюваннями.

Синдром вибухаючої голови

Еліс Грегорі говорить, що на її практиці зустрічалося багато людей, які відчували щось подібне до сильних вибухів під час сну, в той час, коли біля них все було спокійно і ніщо не створювало шуму.

Але неврологи вже описали це явище як "синдром вибухаючої голови". Справа в тому, що, разом з відключенням можливості рухатися, наш мозок також обмежує візуальне і фонетичне сприйняття.

Коли хтось відчуває вибухи або інші гучні звуки, які приводять їх в жах під час сну - в навколишньому середовищу нічого не відбувається, це просто робота звукової пам'яті людини.

Замість того, щоб приглушити всі нерви, які відповідають за звукове сприйняття, мозок може відтворювати деякі моменти, і уві сні це здається надзвичайно гучним і навіть жахливим.

Біси, вампіри та віщі сни

Феномен віщих снів також пояснюється вченими. Типова ситуація: вам сниться один, з яким ви не спілкувалися кілька років, і на наступний день він несподівано вам дзвонить.

Письменник Джон Аллен Паулос, на якого посилається Еліс Грегорі, зазначає, що такі випадки досить поширені і відносяться до прекогнітівному мислення людини.

Варто про щось подумати, згадати, і ваш мозок, подібно складного обчислювальному механізму, в ту ж ніч опише запропоновану ситуацію.

Поки сама Еліс Грегорі писала свою книгу, вона спілкувалася з 70-річною міс Синклейр. Жінка розповідала письменниці, що в її будинку живуть привиди і ночами біси знущаються над нею, приводячи в заціпініння.

Коли Еліс дала наукове пояснення всім паранормальних явищ міс Синклейр, - вона перестала відчувати такі кошмари і більше не вірила в те, що, як їй здавалося, пережила особисто.

Знай.ua також нагадує, як недавно привид на десткой майданчику змусив дорослих чоловіків бігти від страху.