Як передає Ukrhealth, часник містить багато білкових речовин, вуглеводів та вітамінів. Часник містить вітаміни С, В6, В12, нікотинову кислоту, тіамін та рибофлавін.

Часник також містить кальцій, калій, магній, натрій, фосфор та залізо, цинк, марганець, а вміст йоду втричі більший, ніж у цибулі.
Зелені стебла часнику мають каротин, а у складі ефірних олій є сірка, яка вражає найбільш стійкі мікроорганізми. Науковці довели, що часник вбиває навіть збудника холери – холерний вібріон.

Витяжка з часнику може зупиняти майже всі кишкові патогенні мікроби, зокрема, золотистого стрептокока. Ця невибаглива рослина має ще й ранозагоювальні та протизапальні властивості – вичавлений сік допомагає загоювати виразки, опіки та гнійні рани.

Часник підсилює опірність організму до різних інфекційних хвороб

Популярні новини зараз
Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Показати ще


Найвідоміша властивість часнику – він в декілька разів підсилює опірність організму до різних інфекційних хвороб. Також компоненти часнику сприяють жовчовиділенню, споживання цієї рослини розширює судини кровоносної системи, покращує роботу серцево-судинної системи, збуджує апетит, та має болезаспокійливі і антисептичні властивості.
Часник варто вживати для профілактики стенокардії і судинних тромбозів, адже аденозин, що є у часнику, має властивість розширювати коронарні судини і затримувати агрегацію тромбоцитів.

Часник містить багато білкових речовин, вуглеводів та вітамінів

Часник – незамінний продукт харчування діабетиків, адже має властивість сприяти посиленню утворення в печінці глікогену і зниження рівня цукру у крові.
Властивості часнику ефективно діють при запальних процесах у легенях, навіть якщо є нагноєння. Якщо у товстому кишківнику відбуваються процеси бродіння чи гниття – часник просто незамінний.

А ще часник чудово дезінфікує травний тракт та уповільнює згортання крові. Фітонциди, які є в часнику, здатні знищувати бактерії та сапрофіти. Флавоніти знімають спазми в судинах, сприяють зниженню тиску та допомагають виводити холестерин.
Небезпечних властивостей у часнику дуже мало, але вони є. Його не можна вживати людям, які мають захворювання шлунково-кишкового тракту чи алергію на речовини, які має часник.


Нагадуємо, що переможець шоу "МастерШеф" назвав5 головних весняних продуктів.