Численні дослідження підтвердили, що щастя справді може впливати на здоров'я людини.

Про це говорить професор соціальної психології в Університеті штату Юта Едвард Дінер.

Висунуто кілька теорій про те, як це може статися. З одного боку, щасливі люди краще дбають про себе і вибирають здорові звички - наприклад, спорт, гарне харчування і необхідну кількість сну.

Є навіть свідчення того, що щастя може надавати благотворний вплив на серцево-судинну та імунну системи, впливати на рівень гормонів і запальні процеси і прискорювати загоєння ран.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам призначили до виплат додаткові 940 гривень: хто перший у списках Чи підуть на фронт усі, хто "оновився": у Міноборони відповіли Уряд готує пенсіонерам несподіваний сюрприз: хто отримуватиме на 2 тисячі більше Пільгу дадуть навіть родичам: хто в Україні отримав право на 50% знижки по комуналці
Показати ще

"Результати є перспективними, показуючи прямий зв'язок між психологічним благополуччям і старінням і здоров'ям на клітинному рівні", - пишуть автори нового дослідження.

За словами вчених, докази достатньо сильні, щоб стверджувати, що суб'єктивне благополуччя може впливати на здоров'я і довголіття:

"Це схоже на вплив сигарет: ми не знаємо, чому деякі люди живуть до 100, навіть якщо курять, в той час як інші ніколи не курили в своєму житті і вмирають від раку на 50 років, - коментує Дінер. - Бути щасливим, звичайно, не є гарантією того, що ви станете здоровим, і це правда, що деякі дослідження не виявили такого ефекту".

Професор Дінер сподівається, що його дослідження можуть переконати лікарів почати моніторинг позитивних емоцій, а не тільки негативних, під час медоглядів, приміром, як вони запитують про спорт, куріння та вживання алкоголю. Але медичному співтовариству потрібно керівництво про те, як надходити або куди направляти пацієнтів, які повідомляють про низький рівень щастя.

"Люди роблять багато речей, щоб залишатися здоровими: вони бігають, їздять на велосипедах, їдять фрукти та овочі, - каже вчений. - Ми хочемо нагадати їм, що є ще одна річ, над якою потрібно працювати, яка також може сильно вплинути на ваше фізичне і емоційне самопочуття", - говорить він.

У той час як існує багато порад щодо зниження стресу і занепокоєння, Дінер каже, що досягнення реального щастя виходить за рамки цього.

"Вчитися насолоджуватися роботою, бути більш вдячним і мати дійсно позитивні відносини теж важливо", - говорить він.

Знай.uа раніше писав про особливий магнетизм дітей, народжених в червні.