Доктор Ден Вейсвоссер, американський лікар-фізіолог, і Аланна ДіБона, фахівець з харчування, розповіли про переваги та недоліки денного сну, а також про те, як він впливає на метаболізм. Про це передає Лайфхакер.

Досить цікаве і суперечливе питання. З одного боку, денний сон - це добре, а з іншого боку, під час сну всі процеси в організмі сповільнюються. Чи не зашкодить денний сон тим, хто хоче схуднути?

Все не так просто

Перше, що слід зрозуміти: метаболізм не можна обдурити парою невеликих трюків. Так, під час сну всі процеси в організмі сповільнюються: серцевий ритм, дихання, травлення їжі і інше. Але метаболізм - це дуже складний механізм, на який ніяк не вплине час денного сну. Також важливо пам'ятати, що зростання м'язів і спалювання підшкірного жиру відбуваються в основному під час відпочинку.

Популярні новини зараз
Повинні з'явитися без повістки: кого чекають у ТЦК з 1 квітня Заплатите від 17 000 до 51 000 грн: українців попередили про штрафи з 1 квітня Жертвувати шлунком заради комуналки більше не доведеться: пенсіонерам призначать доплати Переказ з картки на картку будуть жорстко контролювати: як можуть заблокувати картку
Показати ще

Зміни метаболізму через денний сон відразу ж зникають

Після пробудження всі процеси повертаються до колишньої швидкості. Після денного сну це відбувається ще швидше. Доктор Вейсвоссер також зазначає, що про уповільнення метаболізму не варто турбуватися людям, які ведуть сидячий спосіб життя або працюють за комп'ютером: їх метаболізм і так знаходиться на низькому рівні.

Тому перехід від комп'ютера до дивана для невеликого сну ніяк не сповільнить ваш метаболізм.

Переваги денного сну переважують недоліки

Доктор ДіБона каже, що турбуватися про швидкість метаболізму не варто, так як користі від денного сну набагато більше. Він знижує рівень кортизолу, який відповідає за набір підшкірного жиру, а також робить вас енергійніше після пробудження.

Тому не варто переживати про недоліки денного сну — їх практично немає, в той час як його переваги, навпаки, допоможуть вам бути енергійнішими.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа"багатьом знайоме почуття, коли в середині робочого дня повіки починають невблаганно закриватися самі по собі, а позіхання заважає вам говорити.

Це явище не залежить від того, чи ви з'їли свій обід чи ні. Просто так влаштований людський організм. Тому якщо ви помітили, що ведете боротьбу зі сном в денний час і у вас є місце, де ви можете подрімати, то так і зробіть, радять медики.

Після того як ви прокинетеся, у вас підвищиться уважність і працездатність. Крім цього, у денного сну є безліч інших переваг.