Який Степан Сіновал, такий і вересень.
По погоді на 15-19 серпня люди визначали, якою буде погода з вересня по січень. Косили траву, що відросла отаву, завершували сінокісні роботи. Існує безліч прикмет з приводу того, як можна спрогнозувати погоду на майбутнє. Для цього люди стежили за живою природою і її поведінкою.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПрикмети 15 серпня
До цього часу в лугах косили отаву - "друге сіно". Починають косовицю:
- "І отавка сіна прибавка".
- "Отава - осіннє сіно, літнє прибереже".
- Увечері дощі - вранці грибів чекай.
- Вівці стоять головами разом у велику спеку - скоро гроза.
- Корова повертається додому з пасовища пізно ввечері - на ранок дощ.
- Худоба вдень спить або лежить переважно на правому боці - до дощової погоди.
- Кінь трясе головою, закидає її догори - до сирої погоди.
- Якщо ж кінь в погану погоду не їсть, а бігає по полю, то чекай швидкого поліпшення погоди.
- Шпаки зграєю пасуться на полях - до посухи.
Повір'я
У цей день прийнято було напувати коней через срібло. Хто був багатший проціджував джерельну воду через срібне сито, а решта використовували інший прийом. Спочатку в воду кидали невелику срібну монетку, зачерпували воду шапкою, а в шапку клали ще одну монетку. Таким чином поїли коня. Але спочатку тварин все одно потрібно було помити в водоймі. Деякі використовували для напою освячену в церкві воду.
Така вода і обряд на ній використовувалися для того, щоб знезаразити воду сріблом і прибрати з неї підступи нечистих сил. Вважалося, що кінь так буде менше лякатися нечисті і стане більш поступливим, на них не можна буде навести порчу, а домовик буде до них краще ставитися. Монету з шапки клали в стайню під яслами. Монети були дорогими, тому передавалися у спадок від батька до сина.
Також в цей день прийнято збирати Степанов вінок. Збирали 12 трав і квіток всією сім'єю, плели з них вінок, що мав чудодійну силу польового духу, і підвішували на покуті. З них потім робили відвар і поїли їм хворих, щоб ті вилікувалися.