Старий Новий рік буде зовсім скоро. Як відомо, одночасно 13 січня ми відзначаємо ще свято Маланки, а 14 січня - День святого Василя Великого. Це досить важливі народні свята, у кожного з яких є свої традиції. І стосуються вони не тільки поведінки, або якихось заборон, але й святкового столу. Тому вирішили розповісти вам, що готують на старий Новий рік.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяСтіл на старий Новий рік: кращі страви на свято
Обов'язкова страва на старий Новий рік – це щедра кутя. Адже піст вже давно закінчився, так що в неї можна додати і масло, і молоко, і навіть м'ясо. Вважається, що якщо на вашому столі в старий Новий рік буде бідна кутя, то й цілий рік ви проведете дуже туго. Саме тому люди додавали в неї все, що тільки можна.
Крім того, на столі у старий Новий рік обов'язково мають бути: холодець, вареники, узвар (компот з сухофруктів) і борщ з пампушками.
Крім цього, важливо, що так само 14 січня відзначається День святого Василя, а він вважається покровителем свиней. Хоча звучить трохи дивно, але за традиціями в цей день потрібно було поставити на стіл порося. Найчастіше його смажили, але це не важливо, головне – бажання господині. Так само частенько робили буженину, котлети, битки, печеня і ковбаси. Про це навіть є приказка: "Свинку та борівка для Васильєва вечірка".
Крім цього в старий Новий рік на столі обов'язково повинні були стояти млинці. Начинка була неважливою. Повір'я свідчили, що їх робили "Щоб усе так росло в Новому році, як млинці на дріжджах та, щоб сонце добре гріло ниви, як вогонь пече млинці".
Ну і звичайно вареники. У старий Новий рік вони були майже на кожному столі. Зазвичай їх робили з картоплею та шкварками.
Дивіться: Старий Новий рік: рецепти для святкового столу
Тепер ви знаєте, що потрібно готувати на старий Новий рік і ваш стіл точно не буде порожнім.