Перший тиждень після Великодня називається Світла седмиця або Світлий тиждень. У цей час прийнято відпочивати, ходити в гості, радіти життю, знаходити привід для веселощів і вітати один одного, кажучи: "Христос Воскрес – Воістину Воскрес!".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяКрім того, так як Великий піст перед Христовим Воскресінням підійшов до кінця, у Великодній тиждень знімаються обмеження на вживання продуктів тваринного походження. Однак це не єдина традиція, яка шанується на Світлому тижні.
У Світлий четвер вважалося сприятливим ходити на цвинтар і прибирати на могилах своїх померлих родичів, залишати на них писанки та паски. За повір'ями, якщо прилітає птиця сідає на надгробок, то покійний родич зараз знаходиться поруч і приймає частування.
У перший четвер після Паски дівчата закликали весну, виконуючи на пагорбах зворушливі пісні. Починаючи з четверга можна було влаштовувати оглядини і молоді люди обирали собі наречену.
Колись на четвертий день великоднього тижня "водили кобилу". На палиці робили голову, прив'язували хвіст, накривали ковдрою. Зверху на цього коня сідали охочі покататися. Чоловік наряджався циганом і водив цю кобилу по вулиці. Коли кобила падала, тоді циган "гриз" їй вухо і вона вставала.
Святкування до четверга вже закінчується, але на столах ще можуть стояти паски, крашанки й звучати: "Христос воскрес-Воістину воскрес!" Так дозволялося відзначати протягом 40 днів – аж до Вознесіння.
Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що з Великодньої неділі, 8 квітня, в Україні почне стрімко теплішати. Тепло буде продовжувати рухатися з заходу на схід, а температура повітря ще в середньому підвищиться на 2-3 градуси.
Так, зазначається, що опади нарешті відступили і в найближчі дні їх чекати не варто. Однак, у другій половині тижня Україну знову накриє циклон, який принесе нетривалі дощі. На заході вдень варто очікувати 18-20 градусів тепла, у північних та центральних областях – 14-17 градусів, у східних 14-18 градусів, і на півдні – від 16 до 20 вище нуля.