В цей день відзначається народне свято Силуан і Сила. Також 12 серпня православна церква вшановує пам'ять святих апостолів від сімдесяти Силуана та Силу (Силосу), а також святого Іоанна Воїна.

Силуан і Сила: головні заборони свята

Наші предки в цей день приділяли особливу увагу житу. Так у народі говорили: «На Силу і Силуана жито буває п'яне»; «Посієш жито на Силу — народиться сильно»; «Сила хліб солить».

При цьому слов'яни вірили, що святий Сила додасть тваринам, рослинам і людям небувалої сили, так як потрібно багато сили, щоб і дозріле жито встигнути зібрати і засіяти озимину. Традиційно в цей день святий Сила вкладає в трави і коріння, особливо в лопух, магічні цілющі властивості. Однак збирати кропиву категорично заборонено, тому що на Силуана та Чинності вона стає настільки пекучою, що може залишити опік на шкірі.

Крім того, на Русі святому апостолу Силу приписували істинно богатирську міць, ототожнюючи його зі слов'янським язичницьким богом Сильнобогом, який протегував могутню силу, спритність і витривалість.

Вважалося, що на Силуана та Силу відьми напиваються молока і вмирають. Нечистій силі приписували здатність доїти корів до смерті. Саме тому не рекомендується в цей день виводити свою худобу в поле.

Популярні новини зараз
Якщо на гривню більше – субсидію не отримаєте. Який дохід повинен бути для пільги Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам Перерахунок пенсій з 1 травня: чого чекати стареньким
Показати ще

Зате якщо після трапези відьма засне, її неможливо розбудити — тоді віруючі селяни припікали їй п'яти соломою, щоб вся її сила пішла в землю. Знаючі люди говорили, що після такого обряду відьма вже ніколи не доторкнеться до корів.

У той же час у святого Іоанна Воїна просили заступництва і втіхи всі скривджені і ті, що тужать, а на Русі було прийнято молитися цьому святому і про повернення краденого.

Люди вірили, що якщо у цей день обкрадена людина відслужить молебень Іванові, то злодії виявлять себе самі. Якщо ж злочинець не хотів зізнаватися, приступали до ворожби. На кого вказували чаклун або ворожбит — той повинен був заприсягтися в невинності ім'ям Івана Воїна. Православні були впевнені, що якщо людина при цьому збреше — то святий сам його покарає.