Знаменита трилогія Філіпа Пулмана "Темні початки" отримала другий шанс
з'явитися на екранах. BBC екранізує перший роман трилогії у вигляді високобюджетного серіалу.

Про це повідомляють ЗМІ.

Що за Темні матерії?

Це трилогія британського письменника Філіпа Пулмана, яка також має кілька доповнень у вигляді окремих книг.

Три основні книги виходили з 1995 по 2000 роки.

Популярні новини зараз
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Показати ще

Головна героїня Темних матерій - дівчинка Ліра, яка живе в дивному світі, де переплітаються наука, магія і теологія. У всіх людей в цьому світі є зовнішній носій душі, так званий деймон. Ця тварина завжди протилежної статі. У дітей деймон може змінювати свій вигляд, але коли людина дорослішає, деймон остаточно перетворюється в певних тварин, якими залишається назавжди.

Ліра - сирота, а її опікун Лорд Азріель - великий мандрівник і вчений.

Азріель робить дивне відкриття - існують якісь паралельні світи, для переміщення між якими потрібна особлива енергія, яка вивільняється тільки коли відбувається поділ людини і його деймона.

Паралельно Ліра починає розслідування зникнення свого друга, яке приводить її до організації викрадає дітей. Нею керує підступна місіс Колтер. На неї працюють найманці - сибірські тартари. Ліра об'єднується з циганами і магічним броньованим ведмедем, щоб звільнити дітей.

Пізніше вона знайде прохід в паралельний світ (світ людей, у яких немає деймонів) і познайомиться з хлопчиком Уіллом. Разом вони знайдуть ніж, який може прорізати вікна в паралельні світи.

А ще вони дізнаються, що Азріель веде боротьбу проти самого Володаря, істоти, яке скинуло першого Бога, і тепер йому служать церковники у всіх світах ...

На перший погляд, досить типова фентезі-історія з антирелігійними замашками. Але насправді книги Пулмана наповнені цікавими роздумами про природу людської душі, про любов і самопожертву. І про Бога, звичайно.

Це ніби як і дитяче фентезі, але в підсумку зачіпає теми, які сходять до втраченого раю Мільтона. Пулман в кінцевому підсумку пише про пошуки себе, пошуках духовної свободи. Про те, що любов і справжня сутність людини завжди будуть протистояти спробам поневолення під приводом Вищого Суду та іншої божественної нісенітниці.

Свого часу книги мені дуже сподобалися, нехай навіть, як мені здається, автору не вдалося закінчити їх так само сильно, як він їх почав.

Перша екранізація

У 2007 році на екрани вийшов фільм Золотий компас, який був екранізацією Північного сяйва, першої книги трилогії Темні матерії.

За всіма ознаками його повинен був чекати успіх. Один акторський склад чого вартий.

Ліру грала висхідна зірка Дакота Блю Річардс, дуже харизматична 11-річна дівчинка, практично ідеально потрапила в образ.

Лорда Азріеля грав Деніел Крейг, злодійку місіс Колтер - Ніколь Кідман. А ще у фільмі була приголомшлива Єва Грін в ролі відьми.

Бюджет фільму склав значні $ 180 млн. Плюс витрати на маркетинг. Касові збори в світі дісталися до позначки $ 300 млн. Однак, для студії New Line Cinema це була катастрофа.

Студія і так переживала не найкращі часи, а Золотий компас не став ні Гаррі Поттером, ні Володарем кілець, які збирали мільярди. Після фінансового краху студії, вона перейшла під крило Warner Bros, а на екранізації другої і третьої книг трилогії був поставлений хрест.

У чому була причина провалу?

По-перше, Золотий компас повинен стати уроком для всіх продюсерів. Зірковий склад - це не гарантія успіху.

Головною проблемою Золотого компаса була відсутність центральної ідеї. Автори фільму побоялися прямо слідувати книзі, яка несе яскравий антихристиянський меседж. Тому в фільмі не дуже зрозуміло, кому протистоять герої.

У книзі йдеться саме про церкву, яка виступає в ролі основи тоталітарного ладу. У фільмі ж є якийсь магістеріум. Він був і в книзі, але лише в якості однієї з церковних структур. А в фільмі на саме християнство нападок немає. Ось і виходить, що герої протистоять якоїсь незрозумілої структурі зі злих дядьків. А таких фільмів, вибачте, було знято вже стільки, що від них нудить.

В общем-то центральна думка Пулмана про те, що люди, маги, броньовані звірі і т.д. борються проти церковників, у фільмі виявляється сильно змащеній. У підсумку, глядачеві була просто незрозуміла суть конфлікту.

Було абсолютно незрозуміло, чому потрібно співпереживати Азріелем. Фільм перетворився на банальну історію про маленьку дівчинку, яка кудись йде, щоб когось врятувати.

Загалом, це був провал, основною причиною якого стала горезвісна голлівудська політкоректність.

Фільм "Темні початки: Золотий компас"

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що нова знахідка археологів може довести існування Ісуса Христа.