Європейські вчені оприлюднили шокуючі дані 20-річного дослідження, в ході якого з'ясували, як миючі засоби впливають на здоров'я людей. Від частого вдихання парів побутової хімії легкі жінок стали схожими на легені курця, стверджують вони, повідомляє Сегодня.

Як убезпечити себе під час миття посуду, прання і прибирання?

Євгенія – засновниця компанії, що надає послуги з прибирання з агресивними миючими засобами має справу кожен день. З-за цього у неї особливі вимоги до захисту.

"Рукавички це само собою. Плюс ще респіратори і спеціальний одяг", – говорить Євгенія Сагайдак, власниця клінінгової компанії.

Популярні новини зараз
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Показати ще

Жінка впевнена: у побуті краще використовувати натуральні чистячі засоби:

"Наприклад, замість хімічної рідини для посуду використовуйте соду або гірчичний порошок. Чайник можна почистити звичайною лимонною кислотою. Підлогу краще мити чистою водою. А щоб уникнути нальоту в ванною або душовою кабіною, досить протирати хромовану сантехніку насухо".

Домогосподарки хворіють раковими захворюваннями на 55% більше, ніж люди, які працюють поза домом, каже Євгенія Сагайдак:

"Домогосподарки люблять всі чистити, полоскати, використовувати порошки, хімію і так далі".

Однак на відміну від професійних засобів чищення, складові побутової хімії мають низьку токсичність, заспокоюють медики.

"Якщо написано, що це засіб для прання, то не потрібно їм мити посуд. Якщо написано, що це засіб для скла, не треба їм мити підлогу або чистити килим", – стверджує Ганна Головащенко, науковий співробітник.

Щоб зменшити ризики під час прибирання, медики радять завжди використовувати рукавички і захисні креми. Провітрювати кімнати, одягати респіратор, щоб не вдихати парів від хімії. Попутно необхідно уникати засобів, що містять спирт і хлор.

Медики наголошують: якщо під час прибирання або миття посуду ви відчули запаморочення або нудоту, негайно вийти на свіже повітря і випити склянку води.

Раніше портал "Знай.uа" писав про головні небезпеки на пікніках, які можуть закінчитися лікарняним ліжком.