У Дніпрі вже не перший рік пустує легендарний Палац культури імені Ілліча, який раніше виконував роль культурно-дозвіллєвого центру.

"Інформатор" зняв місце для атмосферних фотографій, дигерів і любителів старовини з висоти пташиного польоту.



Палац культури звели майже століття тому, в далекому 1932 році. Він вважається одним з найкращих споруд конструктивізму, побудованих в колишньому Радянському Союзі.


Популярні новини зараз
"Іди в Україну, ти, бл**ь, служи": розлючені українці накинулися на працівників паспортного столу в Польщі Летальність приблизно 52%: ВООЗ застеріг про спалах небезпечного вірусу Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати Тікали від мобілізації, а потім їли своїх мертвих дітей: українцям нагадали історіїї 100-річної давнини
Показати ще

У листопаді 2017 року пам'ятник радянської архітектури нарешті знайшов свого покупця. Переможець віддав за лот 7 875 000 гривен.



У 1925 році у всьому Союзі оголосили конкурс на проект Палацу праці. Будівництво почалася 5 серпня 1926 року, його проектували як Палац праці, а відкрили було як Палац культури металістів в 1932 році. У 1936 році до нового Палацу прибудували найбільший в той час в місті театр на 1600 глядачів.



Сама будівля симетрична, з трьох об'ємів з'єднаних двома напівкруглими крилами. Як розповідав історик архітектура А. Ігнатов, "форма залу і сценічної частини Палацу праці Красносільського подібна запроектованої ленінградськими архітекторами".

Споруда дуже постраждала під час Великої Вітчизняної війни, але пізніше її повністю відбудували, офіційно - 18 грудня 1955 року. У 1960-1980 роки в будівлі ДК Ілліча розташовувався зал Обласної філармонії. У палаці Ілліча, в різний час, виступало багато відомих людей, таких як Едіта П'єха, Йосип Кобзон, Валерій Леонтьєв, Алла Пугачова, Муслім Магомаєв, Софія Ротару, Махмуд Есамбаєв, Олексій Козлов з джаз-рок-ансамблем "Арсенал" та інші. У палаці Ілліча проходили важливі офіційні заходи, партійні конференції. Наприклад тут завдавав офіційний візит Н. С. Горбачов.

У 1992 році, після здобуття Україною незалежності будівля змінила назву на Український дім, щоправда, вона зовсім не прижилася навіть через роки, і стало поступово приходити в запустіння. Встановлену перед Палацом в 1957 році статую Володимира Леніна знищили в лютому 2014 року.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що фотограф показав ідеальний кадр, на зйомку якого пішло 6 років та 720 тисяч спроб.