Масштабний обмін полоненими 27 грудня - це шанс на виконання Мінських угод, а реалізувати настільки складне завдання міг тільки лідер української "партії миру", вважає політолог, директор Інституту Західно-Українських досліджень Олег Хавич. Про це Хавич пише в своєму блозі.

"Відбулися 27 грудня обмін полоненими і незаконно утримуваними особами між Україною та самопроголошеними" республіками "Донбасу за формулою" 73 на 233 "породив надії на повне виконання Мінських угод. Дійсно, це найважливіша подія в гуманітарному аспекті врегулювання конфлікту на Донбасі за останні 15 місяців ".

Олег Хавич нагадує, що з вересня 2016 року Київ і самопроголошені республіки Донбасу не проводили обмінів полоненими. Що стосується нинішнього обміну, на думку політолога, він став можливий в результаті зустрічі Віктора Медведчука з Володимиром Путіним, що відбулася 15 листопада ц.р.
"Нинішній прорив у виконанні шостого пункту Мінських угод -" забезпечити звільнення і обмін всіх заручників і незаконно утримуваних осіб на основі принципу "всіх на всіх" - також став можливим завдяки ініціативі Медведчука. 15 листопада 2017 го він у присутності патріарха Кирила звернувся до президента РФ з проханням сприяти обміну полоненими між Україною і "ДНР / ЛНР". Путін особисто поговорив по телефону з главами "республік" і переконав їх погодитися на те, щоб обмін проходив в два етапи ", - пише Олег Хавич.

Хавич нагадує, що обмін кілька разів перебував на межі зриву. Напередодні узгодженої дати обміну стало відомо, що українська сторона скоротила списки прихильників ДНР-ЛНР на 69 прізвищ.

"Природно, подібний" обман замість обміну "і одностороння відмова від узгодженої на найвищому рівні формули викликав різку реакцію в" республіках ". І розрулювати ситуацію знову довелося Віктору Медведчуку. 25 грудня по запрошення Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила спецпредставник України з питань гуманітарного характеру в Мінську зустрівся з главами "ДНР" і "ЛНР" для остаточного узгодження дати і часу обміну. ​​Зустріч Медведчука, Захарченко та Пасічника пройшла в Патріаршій резиденції в Даниловому Монастир ре в Москві, глава РПЦ також прийняв в ній участь ", - прояснив політолог підгрунтя переговорів Віктора Медведчука з главами невизнаних ДНР і ЛНР.

Популярні новини зараз

Даша Квіткова поскаржилася на втому, поки Микита Добринін "прохолоджується" в Одесі

Українець потрапив у трудове рабство замість заробітків: відібрали паспорт і змусили гарувати по 15 годин

Юля "Зайка" у весільній сукні розкрила інтригу після "Холостяка": "Хто наречений?"

"Холостячка" Ксенія Мішина втерла ніс Еллерту, поки вранці його будить вже інша: "Тільки вона могла"

Показати ще

Олег Хавич констатує, що успішний обмін став тестом, який показав, хто є лідером української "партії миру".

"В цілому ж ситуація показала, що єдиним лідером нечисленної поки" партії миру "в Україні є Віктор Медведчук, якому вдалося переламати негативний хід подій. Причому зробив він це згідно з євангельським" коли твориш милостиню, нехай ліва рука твоя не знає, що робить права , щоб таємна була твоя милостиня "- на відміну від багатьох українських політиків, чиновників і силовиків, непричетних до підготовки та проведення обміну, але продовжують піаритися на долях полонених", - резюмує Олег Хавич.
Джерело -
https://blogs.korrespondent.net/blog/politics/3923203/