Міжнародна група
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВчені проаналізували дані 3,5 тисяч добровольців з Канади, Сполучених Штатів і Франції у віці понад 70 років. Частина піддослідних страждала від хвороби Альцгеймера. Дослідники з'ясували, що найактивніше людський мозок працює в кінці літа і восени, а ось взимку і навесні - демонструє найнижчі показники.
Якість роботи головного мозку перевіряли за допомогою нейропсихологічного тестування, а вроджену схильність до розвитку синдрому Альцгеймера - за допомогою генетичного аналізу проб спинномозкової рідини.
Вченим вдалося зафіксувати цікаві закономірності: в холодну пору року людям майже втричі частіше ставлять діагноз "старече слабоумство" або констатують помірний когнітивний розлад. Так, команда прийшла до висновку, що в теплу пору року мозок людини працює активніше, ніж в холодну.
"Сезонна різниця в рівні інтелекту у когнітивно здорових літніх людей еквівалентна майже 5 років різниці у віці. Тобто влітку і восени люди похилого віку в інтелектуальному сенсі виявляються молодше 5 років", – розповіли дослідники.
На таку закономірність впливають кількість світла і тепла, можливість їсти свіжу їжу (овочі та фрукти), тривалість сну. А ще мозок підпорядковується сезонним ритмом психічних станів, які також корелюють з часом року. Зокрема, депресія частіше всього проявляється в зимовий період.
Нагадаємо, ви їсте їх кожен день:
Як повідомляв
Також