Дослідники виявили останки живих істот у антарктичному озері Мерсер. Воно було ізольовано протягом тисячоліть. Як повідомило виання Фраза, вчені випадково виявили озеро в 2007 році, коли вивчали супутникові знімки крижаного покриву Антарктиди.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяNature повідомляє, щоб досліджувати льодяне озеро глибиною більше 20 м, учені експедиції Subglacial Antarctic Lakes Scientific Access (SALSA) вчені пробурили свердловину глибиною близько кілометра і опустили в неї прилад, що вимірює температуру. Зразки бруду, яку зішкрябали з корпусу пристрою, вивчили з допомогою мікроскопа.
Дослідники планували знайти в озері Мерсер мікробів. Але знахідка здивувала і у воді виявили рештки крихітних ракоподібних і тіло безхребетної істоти під назвою Тихоходка (Tardigrade), відомого своєю здатністю виживати з найсуворіших умовах. Це відкриття настільки здивувало дослідників, що вони спочатку вирішили, що це помилка і в зразки потрапила бруд. Однак після очищення обладнання з'ясувалося, що знайдені організми дійсно колись жили в Антарктиді.
думку вчених, тварини мешкали в водоймах приблизно в 50 кілометрах від озера Мерсер. Придатні для їх життя умови періодично виникали у час танення льодовиків за останні 10 тисяч років.
Тим не менш, все ще не ясно, яким чином тварини потрапили в озеро. З'ясувати це допоможе аналіз ДНК і радіовуглецеве датування для більш точного визначення віку організмів.
Як розповів директор Інституту арктичних досліджень Дартмутського коледжу Вірджинії Росс, "Антарктида — це місце на Землі, якого найменше торкнулися люди, і тому воно є дивовижною лабораторією для розуміння життя, біорізноманіття та льодовикової історії нашої планети".
Крім того, вивчення водних шляхів Антарктики є найважливішим способом відстеження потенційних наслідків глобального потепління.
Тихоходки (лат. Tardigrada) - тип мікроскопічних безхребетних, близьке до членистоногих, який привернув увагу дослідників своєю надзвичайною витривалістю. При настанні несприятливих умов вони здатні на роки впадати в стан анабіозу і потім оживати при поверненні сприятливих умов. Виживають тихоходки в цих умовах за рахунок так званого ангидробиоза, або висушування.
При анабіозі їх метаболізм падає до 0,01 %, а вміст води здатне доходити до 1 % нормального. У такому стані тихоходки можуть виносити неймовірні навантаження.
Нагадаємо, що українців привітали з далекої Антарктиди: наші люди всюди.
Також "Знай.ua" писав, що Зеленський потролив привітання Порошенка з Новим Роком, вийшло "солоденько": відео.
Раніше портад "Знай.ua" повідомляв, що абсолютний чемпіон світу в першій важкій вазі Олександр Усик привітав українців з Новим роком.