Донині тваринний світ повний загадок і неймовірних видів, яких вченим не вдалося повністю вивчити. Представники фауни не перестають дивувати дослідників і рядових обивателів різноманітністю форм, розмірів, кольорів і пристосувань для виживання в різних умовах існування.

Однією з дивовижних таємниць природи є малорота макропінна або бочкоглаз, яка мешкає у північній частині Тихого океану на глибинах 500−800 метрів.

Головною особливістю цієї невеликої, близько 15 см, рибки є прозора верхня частина голови, усередині якої розташовані великі очі. З їх допомогою риба робить нечуване — дивиться крізь власну голову.

Крізь товщу води на таку глибину пробивається дуже мало сонячного світла. Тому очі риби влаштовані особливим чином, щоб мати можливість бачити майже в непроглядній темряві.

Популярні новини зараз
Нові правила мобілізації: як зрозуміти, чи має законну силу повістка, яку вам вручають Як ТЦК можуть оштрафувати українців, які не мають ні житла, ні грошей: покарання знайдеться Вода дорожчає вже з серпня: скільки доведеться платити Душ стане справжньою розкішшю: українців змусять платити по 134 гривні за куб води
Показати ще

Форма тіла малоротої макропіни нагадує пігулку, пофарбовану в чорний колір, за винятком прозорої голови і такого ж прозорого хвоста.

Оскільки для малоротої макропінни характерна особлива будова очної мускулатури, то її очі циліндричної форми можуть перебувати у вертикальному положенні, так і в горизонтальному, коли риба може дивитися прямо через свою прозору голову.

Таким чином макропинна може помітити здобич, і коли та знаходиться попереду неї, і коли плаває над нею. А як тільки здобич – звичайно це зоопланктон – виявляється на рівні рота риби, та стрімко хапає її.

Більшу частину часу макропіна проводить нерухомо, або повільно пересуваючись у воді.

Рибу вдалося виявити ще в 1939 році. Однак у той час не вийшло досить добре її вивчити. Це вдалося зробити лише у 2009 році. Тоді стало ясно, що яскраво-зелені очі цієї невеликої риби знаходяться в заповнених прозорою рідиною камері голови.

Але незважаючи на те, що з часу відкриття цієї дивовижної риби вдалося багато дізнатися про неї, вона все ще залишається маловивченою. Багато в чому це через те, що малорота макропіна мешкає на дуже великій глибині.

Нагадаємо, вчені стверджують, найзагадковіше місце на Землі – це Маріанська западина. Адже саме там на нереальній глибині можуть ховатися найдавніші небачені монстри.

Як повідомляв портал "Знай.uа", в Маріанській западині знайшли живих істот, які пожирають нафту.

Також "Знай.uа" писав, палеонтологи виявили скелет стародавнього кита. Істота мала чотири лапи з перетинками і копитами.