2024 став важливим для медицини, адже цього року було зроблено безліч відкриттів, які змінюють підхід до лікування багатьох хвороб. Сучасні технології та нові методи лікування допомагають боротися із захворюваннями, які раніше було важко лікувати.

Як повідомляє STAT, лікарі знайшли нові способи лікування раку, ВІЛ та інших хвороб, а також покращили якість життя людей із хронічними захворюваннями.

Ожиріння // gettyimages
Ожиріння // gettyimages

Ліки для боротьби з ожирінням та іншими проблемами

Препарати, такі як семаглутид та тирзепатид, давно використовуються для лікування діабету та ожиріння. Але цього року вони були схвалені для лікування та інших хвороб, наприклад, серцевої недостатності та апное уві сні. Ці ліки можуть стати доступнішими, оскільки вчені працюють над таблетками замість уколів.

Нова надія у боротьбі з ВІЛ

Ленакапавір – новий засіб, який вводиться двічі на рік, показав чудові результати у запобіганні ВІЛ. Воно стало важливим кроком у боротьбі з цим вірусом, особливо у країнах з обмеженим доступом до лікування.

Популярні новини зараз
Бронювання від мобілізації скасують у три кліки: держава запровадила нову функцію Українців залишать без виплат: кому скасують допомогу у 2025 році Не виплати, а знущання: пенсіонерам дадуть по 150 гривень ПриватБанк блокує картки навіть за малі суми операцій: чому це відбувається
Показати ще

Препарати проти СНІДу, Всеукраїнська мережа ЛЖВ
Препарати проти СНІДу, Всеукраїнська мережа ЛЖВ

Нові препарати для лікування шизофренії та м'язової дистрофії

Цього року було схвалено багато нових препаратів. Наприклад, Cobenfy – перший за багато років препарат від шизофренії, а Duvyzat допомагає людям із м'язовою дистрофією Дюшенна вставати на ноги.

Прогрес у лікуванні раку

Ліки на лікування раку продовжують удосконалюватися. Препарат Enhertu допомагає навіть за низьких рівнів специфічного білка в організмі, що раніше було неможливим. Також препарати для лікування раку легень стають ефективними на ранніх стадіях захворювання.

Вакцина від ВПЛ продовжує допомагати

У Шотландії з 2008 року не зафіксовано жодного випадку раку шийки матки серед дітей, щеплених відвірусу папіломи людини. Це сильний доказ того, наскільки важлива вакцинація для профілактики раку.

Нагадаємо, у медицині хочуть відродити гіпноз: може змінити сприйняття лікування

Раніше ми писали про те, що депутат хоче брати гроші за школи та медицину

Крім того, Знай.ua повідомляв, без направлення – плати: які медичні послуги стануть платними з 2025 року - список