Надмірне та неконтрольоване вживання добавок з омега-3 жирними кислотами може завдати організму більше шкоди, ніж користі, пише видання Health.

Дослідження спирається на великі дані з біомедичного ресурсу UK Biobank, що включає інформацію про більш ніж 415 тисяч учасників віком від 40 до 69 років. Майже третина опитаних регулярно приймала риб'ячий жир у вигляді добавок.

Результати аналізу показали, що у людей із спочатку здоровою серцево-судинною системою регулярний прийом риб'ячого жиру асоціювався зі збільшенням ризику інсульту на 5% та зростанням ймовірності розвитку фібриляції передсердь (ФП) – порушення серцевого ритму, що підвищує шанси на інсульт та інфаркт.

Омега 3
Омега 3
Фото из открытых источников

У той самий час серед пацієнтів із вже існуючими серцевими проблемами прийом добавок з риб'ячим жиром пов'язувався зі зниженням ризику прогресування миготливої ​​аритмії до інфаркту на 15%, і навіть зниженням ймовірності смертельних серцевих подій на 9%.

Популярні новини зараз
Українців накриють масштабні перевірки в липні: кого позбавлять соцвиплат та пенсій Вийдуть на пенсію навіть без робочого стажу: кому з українок доступний несподіваний привілей Банки ліквідують, а гроші згорять: фінустановам дозволили не повертати вклади клієнтам Відстежує геолокації та збирає дані: у мережі розкрили нюанси програми "Резерв+"
Показати ще

"Це дослідження демонструє, наскільки складний і неоднозначний взаємозв'язок між прийомом риб'ячого жиру і станом серця, а також попереджає про потенційну небезпеку універсальних рекомендацій щодо таких добавок", - зазначає Мішель Рутенштейн, профілактичний кардіолог.

Омега 3
Омега 3
Фото из открытых источников

Вона наголошує на важливості індивідуального підходу, що враховує медичну історію кожного пацієнта. Експерти погоджуються, що перед прийомом добавок з риб'ячим жиром слід проконсультуватися з лікарем.

Нагадаємо, раніше фастфуд може "скалічити" підлітків ще в ранньому віці: батькам потрібно бути дуже обережними.
Як повідомляв портал "Знай.ua", 10 продуктів, які допоможуть знизити стрес.
Також "Знай.ua" писав, що вітамінна бомба чи гормональний підрив: чим насправді небезпечна та корисна полуниця.