Близько 75% випадків раку шлунка можна було б попередити, якби своєчасно проводилось лікування поширеної бактеріальної інфекції. Відповідні результати дослідження опубліковані в журналі Nature Medicine.

Група науковців під керівництвом Джин Янг Парк з Міжнародного агентства з вивчення раку з’ясувала: приблизно 76% майбутніх діагнозів раку шлунка можуть бути безпосередньо пов’язані з бактерією H. pylori. На думку дослідників, зупинити розвиток захворювання може курс антибіотиків і препаратів, що знижують кислотність шлункового соку.

лікарі, фото Pxhere
лікарі, фото Pxhere

Вважається, що H. pylori заражаються понад половина людей у світі на різних етапах життя. Інфекція передається через контакт з біологічними рідинами - слиною, блювотними масами або калом. Вона може викликати болі в животі, здуття, печію та утворення виразок.

За прогнозами Американського онкологічного товариства, лише у 2024 році в 30 300 громадян США буде діагностовано рак шлунка, і приблизно 10 780 з них можуть померти від цього захворювання. Переважна більшість випадків трапляється серед літніх пацієнтів.

Популярні новини зараз
Правила нарахування "комуналки" зміняться: українці самі визначатимуть суми у квитанціях Навіть комуналку сплатити не зможете: Нацбанк посилив правила грошових переказів На руки не дадуть, але можна отоварити: пенсіонери отримають додаткову тисячу гривень – на що дозволять витратити Торкнеться всіх, хто має свою квартиру чи будинок: українців почали викликати до податкової – з чим це пов'язано
Показати ще

Автори дослідження підкреслюють, що уряди багатьох країн досі не приділяють належної уваги ризикам, пов’язаним з H. pylori, навіть у державах з високим рівнем доходу.

Наприклад, у США відсутні національні рекомендації щодо профілактики раку шлунка, незважаючи на підвищену захворюваність серед окремих етнічних груп - таких як азійці, латиноамериканці, афроамериканці та корінні народи. Окрім того, рівень захворюваності зростає серед молоді, особливо серед жінок.

догляд за хворими людьми у лікарні
догляд за хворими людьми у лікарні

Хоча інфекцію можна усунути за допомогою медикаментів, науковці вважають, що більш ефективним довгостроковим рішенням стане вакцина. Одна з вакцин уже пройшла третю фазу клінічних випробувань, проте для її широкого застосування необхідно провести додаткові дослідження - особливо серед дітей, щоб з’ясувати, наскільки вона ефективна в довготривалій перспективі та які побічні ефекти може викликати.