Як з'ясувалося в ході дослідження, проведеного професором Робертом Гуральником, сильний шум призводить до психічних розладів у птахів. Підвищення середньої потужності шуму всього на 10 децибел здатне скоротити популяцію пернатих на 90%. Через шум птахам доводиться постійно знаходиться в стані підвищеної уваги, що б вчасно помітити хижаків. З часом організм не витримує напруги і відбувається гормональний збій. Як повідомляє портал Навколо Світу, цей ефект дуже схожий на посттравматичний синдром у людини.

"Ці птахи не можуть уникнути шуму. Постійний звуковий фон спотворює їхню здатність отримувати інформацію про навколишне середовище. Вони постійно знаходяться в напрузі, тому що не розуміють, як це припинити. Як постійний стрес погіршує здоров'я людини, так шум впливає на життєздатність птахів". Вчені виміряли рівень кортикостерону (гормону стресу) у трьох видів птахів, які оселилися навколо газокомпресорної станції. Вони виявили, коли шум посилювався, показники гормону стресу у птахів аномально падали. Пернаті перебували в такому великому напруженні, що їх тіло відключало вироблення гормону в цілях самозахисту. Точно також, як це відбувається у людей після сильного травмуючого події.

"Шумове забруднення зменшує ареал проживання птахів, впливає на їх самопочуття і, в кінцевому рахунку, на їх чисельність, — коментує професор Гуральник. — Складається картина, гідна осуду. Людський шум вбиває природну здатність до виживання інших видів". Вчені підрахували, що збільшення природного рівня шуму всього на 10 децибел здатне скоротити популяцію птахів на 90%. В територіальному відношенні, це близько 780 кв. км. — більше площі всієї України.

Популярні новини зараз
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" розповідав про журавлиний курорт в Ізраїлі