Біологи США і великої Британії з'ясували, як пірнаючі птахи залишаються сухими навіть при самому глибокому зануренні під воду (до 30 метрів).
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДля дослідження вчені взяли пір'я шести видів пірнаючих птахів, покрили шаром, "стираючим" секрет куприкової залози, а поверх нього поклали ще один шар - синтетичного водовідштовхувального матеріалу.
Відомо, що при зануренні під воду пір'я "прикриває" тонкий шар повітря: пір'я утримують цей шар, захищаючи шкіру від прямого контакту з рідиною. Але експерименти показали, що на глибині декількох метрів ця захист зникає, і вода проникає всередину пір'я. Виявилося, що птах просто струшує воду з пір'я.
Вчені назвали цей ефект "спонтанним випотіванням". Важливо, що він відбувається тільки у воді: якщо занурити пір'я в нафту, вони повністю просочаться цією рідиною. Це доводить, що нафта є небезпечною речовиною для птахів.
Раніше екологи розповіли, чому нам варто звикати до спеки. Австралійські вчені стверджують, що до 2025 року літня спека, яка зараз вважається аномальною, стане нормою.
Софія Льюїс з Національного університету в Канберрі заявила, що встановлення нового кліматичного режиму неминуче. І навіть якщо людство повністю припинить викиди парникових газів, це дасть відстрочку до 2035 - 2040 років.
Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що вчені шокували світ чимось дуже маленьким.