Обсерваторія LIGO в третій раз за всю історію спостережень зафіксувала за допомогою детекторів гравітаційні хвилі від зіткнення незвичайних чорних дір.

За інформацією астрономів, нове джерело перебуває в два рази далі за попередні зіткнення — хвилі від нього йшли до Землі близько трьох мільярдів років. Результати дослідження вчені представив в журналі Physical Review Letters.

Як розповіли фізики, маса чорних дір, що злилися, склала 49 мас Сонця, а енергія, що утворилась після зіткнення "перевищує світлову енергію, яка випромінюється усіма зірками і галактиками у Всесвіті".

За словами астрономів, ця пара чорних дір є незвичайною через відмінності у характері їх обертання.

Ще однією особливістю незвичайного космічного "ДТП" є те, що часто гравітаційні хвилі (вони виникають при русі будь-яких тіл з прискоренням) практично непомітні. Дише дуже щільні, масивні та дуже швидкі об'єкти виробляють досить потужні хвилі, щоб їх могли помітити найчутливіші прилади на Землі — гравітаційні обсерваторії.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще

Фізики звернули увагу також на те, що спини (моменти обертання) чорних дір не були однаково направлені. Це може означати, що об'єкти виникли в різних областях великого зоряного скупчення і лише потім утворили подвійну систему.

Гравітаційні хвилі передбачив ще Альберт Ейнштейн близько ста років тому, але лише минулого року, 11 лютого, фізики офіційно оголосили про відкриття цього явища. Колаборації LIGO і Virgo спільно заявили про першу успішно спійману хвилю від зіткнення чорних дір. А 15 червня 2016 року фізики повідомили про знахідку другої гравітаційної хвилі.

Новий сезон збору даних на детекторах LIGO стартував у грудні 2016 року і повинен тривати близько шести місяців. А нова серія гравітаційних хвиль досягла Землі 4 січня 2017 року.

Однією з цілей вчених, які шукають чорні діри, є перевірка теорії відносності в екстремальних умовах гравітаційних полів. Дослідники шукають докази того, що гравітаційні хвилі різної частоти поширюються в просторі з різною швидкістю відмінною від швидкості світла.

Як писав раніше "Знай.ua", фахівці NASA повідомили про зникнення зірки в одній із галактик, яку вони вивчали останні роки.