Дослідники з'ясували, що надмасивні чорні діри можуть займати набагато більше місця серед карликових галактик, ніж вважали раніше.

Про це міжнародна група астрономів розповіла на сторінках New Scientist.

Астрономи за допомогою телескопа Hubble виявили надмасивні чорні діри, які за своїми розмірами в п’ять разів більше за Сонце, і що найбільше здивувало вчених, те, що надмасивні гравітаційні об’єкти розташовані у компактних карликових галактиках, які знаходяться у сузір’ї Діви.

Увагу дослідників привернули чорні діри у галактиках під назвами VUCD3 и M59cO. Процент гравітаційних тіл перевищував 17% маси кожної з галактик.

Вчені розповіли, що кілька років тому вони також знайшли надмасивну чорну діру в одній з карликових галактик, проте її маса була менше. Всі чорні діри, які відомі на сьогодні, зазвичай не перевищують кількох відсотків маси галактики.

Популярні новини зараз
З 1 січня 2025 року отримуватимуть надбавку до пенсії: кому зі стареньких пощастить "Тисячу Зеленського" дозволили отримати ще одним способом: як скористатися можливістю Подорожчання буде нестерпним: українцям радять робити запаси – по 10 кіло не менше Абоненти Vodafone залишаться без зв'язку: кому потрібно терміново замінити SIM-картку
Показати ще

Таким чином, астноми дійшли висновків, що гравітаційним космічний об’єктам відводиться набагато більше місця у Всесвіті, а самі галактики можуть бути елементами більших систем.

Як повідомляв раніше інформаційний портал "Знай.ua", до об’єктиву Hubble потрапила вмираюча галактика в сузір’ї Діви.